auto detailing

Auto detailing – dobra inwestycja

Dbanie o czystość auta zazwyczaj jest traktowane jako sprawa drugorzędna. Liczy się to, czy auto jest sprawne, dobrze jeździ i hamuje, nie stanowi niebezpieczeństwa na drodze. Jednak wygląd auta również jest ważny.

Auto detailing i najlepsze czyszczenie

auto detailingPrzede wszystkim to oczywiście kwestia estetyczna. Samochód który dobrze się prezentuje jest uważany za bardziej atrakcyjny, nowszy, sprawniejszy. Do tego też często wygląd samochodu ma wpływ na jego stan techniczny czy bezpieczeństwo poruszania się na drodze. Jeśli na lakierze pojawią się głębokie rysy to łatwiej dba się tam korozja, która osłabi strukturę samochodu. Jeśli lampy będą matowe i zabrudzone to światło dawane przez żarówki nie będzie dostatecznie jasne i intensywne, by oświetlać nam drogę. Dlatego też warto jest dbać o wygląd samochodu. Można to robić na podwórku, na myjce samochodowej. Jednak czasem warto jest rozważyć auto detailing. Jest to rodzaj całościowego mycia samochodu z zewnątrz i z wewnątrz. To najdokładniejszy rodzaj mycia. Oddając samochód na mycie czy robiąc to samodzielnie doprowadzamy nasze auto do porządku tylko ,,z wierzchu”. Spłukujemy brud, trzepiemy dywaniki, odkurzymy siedzenia, przetrzemy deskę rozdzielczą. Nie zawsze to wystarcza.

auto detailingCzasem lepiej jest wydać więcej pieniędzy, ale mieć auto w stanie jak z salonu, a to zapewnić może jedynie profesjonalny auto detailing. Z zewnątrz myje się całą blacharkę, a do tego felgi oraz opony. Szczególna uwagę poświęca się szybom, gwarantującym widoczność, jak i lampą samochodowym, wymagających polerowania. Zabezpiecza się auto także przed ponownym zabrudzeniem, przy pomocy wosków i specjalistycznych preparatów np. do opon. Także czyszczenie auta w środku jest bardziej dokładne. Tapicerka jest odkurzana i prana lub czyszczona, tapicerka skórzana może tez być nabłyszczana. Czyści się także miejsca pod dywanikami samochodowymi, bagażnik, podłogę. Wiele uwagi poświecą się desce rozdzielczej, głównie wywietrznikom klimatyzacji. Na nich osadza się wiele kurzu i zabrudzeń, które są potem wydmuchiwane na nas przy włączaniu nawiewu. Do tego służą specjalne szczoteczki, które docierają wgłąb nawiewników. Oczywiście dba się też o deskę rozdzielczą, szczególnie o czyszczenie szybki przy wskaźnikach. Kompleksowy auto detailing to koszt kilkuset złotych to nawet powyżej tysiąca, w zależności od wyboru pakietu.

Nie jest to zatem tania usługa, jednak dla kompleksowego dbania o nasz samochód nie ma lepszego rozwiązania niż auto detailing. Dlatego też warto jest raz na jakiś czas skorzystać z tej oferty