autokosmetyki

Autokosmetyki i akcesoria do nich

Profesjonalne czyszczenie samochodu, czyli tak zwany auto detailing, wymaga stosowania specjalistycznych środków. Są to szampony, woski, czy piany stosowane przez fachowych dealerów samochodów, kolekcjonerów, producentów.

Autokosmetyki i różne specyfiki

autokosmetykiMożna je jednak nabyć w sklepach internetowych. Oczywiście kosztują one więcej niż zwykłe środki myjące. Nawet za tanie autokosmetyki trzeba zapłacić czasem sto złotych i więcej za jeden specyfik. Poza samymi środkami należy się również zaopatrzyć w specjalistyczne akcesoria, dzięki którym nakładanie kosmetyków samochodowych będzie łatwe i sprawne. Na pewno do mycia i suszanie są gąbki i rękawice oraz ręczniki. Wykonane z mikrofibry czy innych miękkich tworzyw sprawiają, że łatwo da się nałożyć i rozprowadzić odpowiednią ilość środka myjącego, a także wysuszyć powierzchnię samochodu. Jeśli chodzi o czyszczenie opon to stosuje się do tego szczotki z długim włosiem, które potrafi wejść we wszystkie zagłębienia jakie mają koła. Specjalne szczotki czy miotełki sprawdzają się także do czyszczenia otworów wentylacyjnych. Są one wąskie, więc nie da się tego zrobić ręcznie. A usuwanie stamtąd zanieczyszczeń jest ważne ze względu na wydmuchiwany kurz i roztocza. Nie tylko czyszczenie i nabijanie klimatyzacji co roku jest ważne, ale także czyszczenie jej elementów z zewnątrz.

autokosmetykiDo nakładania kosmetyków czy sprzątania nadają się także pędzle z miękkim włosiem. Można nimi nakładać intensywnie czyszczące środki do prania tapicerki, czy też odkurzać trudno dostępne miejsca na desce rozdzielczej. Do nakładania wosku z pewnością niezbędna będzie polerka. Ma ona kształt koła z miękką wyściółką z jednej strony. Nią nakłada się wosk okrągłymi ruchami, dzięki czemu jest on równo rozprowadzony i nie będą pojawiały się smugi. Warto zadbać także o zabezpieczenie swoich rąk podczas czyszczenia auta. Czasem używa się agresywnych środków myjących, które mogą uszkodzić naszą skórę. Warto zatem mieć dobrze przylegające do skóry rękawiczki nitrylowe. Nie krępują mam ruchów, a przy tym chronią skórę. Przy myciu lakieru samochodowego, jak również silnika, podwodzia czy felg wykorzystuje się też często natryski. Dlatego też potrzebne będą spryskiwacze, dozowniki i lejki, dzięki którym dobrze napełnimy butlę na specyfik jaki będzie natryskiwany. Są spryskiwacze zwykłe, czy pianujące, używane do prania tapicerki.

Powinny one dobrze dozować kosmetyki samochodowe i nakładać równą warstwę środka czyszczącego. Czasem wykorzystywane są także specjalne odkurzacze, także w funkcją prania tapicerki.