Przewóz auta lawetą

Autolaweta – charakterystyka pojazdu użytkowego

Dostarczenie zepsutego pojazdu do warsztatu wymaga wypożyczenia autolawety. Jest to specjalny typ pojazdu, który wyposażony jest w platformę, na której można przewozić inne samochody. Prowadzenie autolawety, której masa całkowita nie przekracza 3500 kg, nie wymaga posiadania żadnych dodatkowych uprawnień poza prawem jazdy kategorii B – każdy kierowca może wypożyczyć autolawetę i wykorzystać ją według swoich potrzeb, na przykład transportując zepsute auto do warsztatu lub kupując nowy pojazd w miejscu oddalonym od swojego miasta.

Tani wynajem autolawety

Auto jadące na lawecie

Autolawety budowane są na podwoziach samochodów dostawczych (Open Movano, Iveco Daily, Fiat Ducato, Peugeot Boxer), ale zamiast luków towarowych posiadają platformy. W kabinie pasażerskiej znajduje się miejsce dla dwóch lub trzeb osób. Pozwala to operatorowi autolawety zabrać z miejsca wypadku nie tylko pojazd, ale też jego kierowcę. Platforma transportowa zamontowana jest na stalowej ramie. Jej zadanie to utrzymanie transportowanego pojazdu w bezpiecznej pozycji. Platforma może być statyczna lub opuszczana na siłownikach. W pierwszym przypadku autolaweta musi posiadać także rozkładane najazdy, które pozwolą na załadunek samochodu. Auto może wjechać o własnych siłach lub zostać wciągnięte z wykorzystaniem wyciągarki wyposażonej w stalową linę. W takiej kwestii jak niedrogi wynajem autolawety Szczecin przoduje na tle innych miast – bliskość granicy polsko-niemieckiej oraz dróg ekspresowych S3 i S10 sprawiają, że popyt na takie usługi jest wysoki. Na autostradach i drogach ekspresowych nie ma możliwości holowania, a więc w przypadku awarii konieczne jest usunięcie pojazdu z wykorzystaniem autolawety.

Przewóz auta lawetą

Pojazdy oferowane przez szczecińskie firmy posiadają systemy ABS i ESP, klimatyzację, wyciągarki i oświetlenie w kolorze pomarańczowym. Stali klienci mogą liczyć na rabaty. W ramach dodatkowego wyposażenia w autolawecie może znaleźć się skrzynka z narzędziami i akcesoria do zabezpieczenia pojazdu. Ramę pod platformę wykonuje się z aluminium – jest ono jednocześnie trwałe i lekkie. Platforma autolawety może być otwarta lub zamknięta. W celu zabezpieczenia pojazdu na otwartej platformie można go przykryć brezentem lub plandeką. Wymaga to dodatkowego zabezpieczenia. Dla osób, które chcą wynająć autolawetę na dłuższą trasę, znaczenie będzie miała pojemność baku paliwa oraz obecność ogrzewania postojowego. Podczas załadunku zepsutego lub powypadkowego auta należy użyć elektrycznej wyciągarki, której udźwig może wynosić nawet 4,5 tony.

W Szczecinie wynajem długoterminowy pozwala negocjować cenę. Dzięki szerokiej bazie i konkurencyjnej bazie firm każdy będzie mógł wybrać lawetę w dopasowaniu do potrzeb. Warto kierować swoje kroki do profesjonalistów, a także kierować się opiniami na temat poszczególnych fachowców. Taki research pozwoli wybrać najlepszego z nich.