lokalizator gps do samochodu

Cechy lokalizatorów GPS

Kradzieże aut nie zdarzają się często, jednakże jeśli mieszkamy w okolicy, która odznacza się złą sławą pod tym względem, warto zabezpieczyć swój pojazd. To znaczy, jeśli złodzieje sforsują alarmy i tak nic już nie zrobimy, jednakże możemy wyposażyć auto w lokalizator GPS, dzięki któremu bez problemu zlokalizujemy je, nawet jeżeli będzie już dwieście kilometrów stąd.

Lokalizator gps jest niezbędny

lokalizator gps do samochoduLokalizator to maleńkie urządzenie, które powinno być zainstalowane w pojeździe w niewidocznym przez nikogo miejscu. Nie będzie rzucać się w oczy, jakby nie istniało, jednakże na bieżąco będziemy otrzymywać informację o aktualnej lokalizacji pojazdu. Wszystko w czasie rzeczywistym, bez żadnych opóźnień – jeśli oczywiście akurat w danym miejscu znajduje się zasięg GSM. Bez niego lokalizator nie może niestety wysyłać wiadomości na bieżąco, wówczas zapisuje lokalizację na karcie microSD (urządzenie obsługuje karty o pojemności do 32GB) i dopiero po przywróceniu zasięgu, może wysłać dane na serwer. Bardzo ważne jest to, jaką dokładność pomiarów zapewnia lokalizator. Najlepsze z urządzeń proponowanych przez producentów charakteryzują się dokładnością lokalizacji 2 m, natomiast najczęściej natrafić możemy na urządzenia, które podają miejsce z precyzją do 5 m. I tak jest to dobry wynik, dlatego takie lokalizatory są często wybierane.

lokalizator gps do samochoduPojazd możemy śledzić poprzez stronę internetową, jak też przez odpowiednią aplikację zainstalowaną na komputerze lub smartfonie. Może też połączyć urządzenie z naszym numerem telefonu i wówczas, gdy nawiążemy połączenie z kartą SIM lokalizatora, otrzymamy informację w SMS-ie z położeniem geograficznym oraz z aktualną prędkością pojazdu. Możemy ustawić też otrzymywanie powiadomień na przykład co minutę. W przypadku chęci szybkiego odnalezienia auta, taki wysokiej klasy lokalizator GPS do samochodu to urządzenie niezbędne, które może naprawdę wiele nam pomóc. Oczywiście takie urządzenia mogą być wykorzystywane nie tylko w samochodach osobowych, ponieważ równie dobrze można zamontować je w maszynach budowlanych czy rolniczych. Lokalizator może posłużyć także do odnalezienia zagubionego psa, jeżeli przyłączyliśmy mu urządzonko do obroży.

Słowem podsumowania, lokalizatory GPS to nowoczesne urządzenia, które są naprawdę przydatne. Jeżeli obawiamy się o utratę samochodu czy martwimy się, bo nasz pies lubi uciekać, gdy tylko spuści się go ze smyczy – taki lokalizator GPS pozwoli nam zachować spokój. Niezależnie od sytuacji, zawsze odnajdziemy ukradziony pojazd czy zagubionego psa.