stacja benzynowa w bydgoszczy

Co można załatwić na stacji benzynowej?

Stacja benzynowa, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem, gdzie można nabyć benzynę, niezbędną do podróżowania samochodem, motocyklem i nie tylko – na benzynę działają też maszyny budowlane, rolnicze, a nawet kosiarki! Jednak nowoczesna stacja paliw służy nie tylko do tankowania naszych pojazdów, ale także można na niej załatwić inne sprawy.

Nie tylko tankowanie!

stacja benzynowa BydgoszczCo znajdziemy na jej terenie? Oczywiście stacja benzynowa w Bydgoszczy będzie posiadała wiele dystrybutorów z paliwem. Będzie można tam zatankować benzynę 95, 98, ropę naftową, jak również gaz – ten ostatni na wybranych miejscach. Zwykle dystrybutory mają pistolety ustawione z dwóch stron, dzięki czemu dwójka kierowców może jednocześnie tankować benzynę. Druga rzecz to zadbanie o jakość ogumienia na stacji. Można tam znaleźć urządzenia służące do pomiaru ciśnienia w kołach. Jeśli jest zbyt niskie to można je dopompować. Wystarczy zdjąć gwint z opony, przystawić końcówkę maszyny i czekać aż wskaźnik pokaże że jest w oponie wystarczające ciśnienie. Zajmuje to chwilę, a odpowiednio napompowane opony znacząco zwiększają komfort jazdy. Kolejna opcja to dbałość o czystość samochodu. Na stacjach często znajdują się automatyczne myjnie. Wystarczy wybrać odpowiedni program czyszczący, zapłacić i ustawić auto we właściwym miejscu na myjce.

stacja benzynowa w bydgoszczyCzęsto odbywa się to elektronicznie – płaci się kartą, wstukuje kod programu mycia, a światła w środku sygnalizują jak daleko mamy podjechać. Cykl mycia zwykle nie trwa dłużej niż 10-15 minut, nawet przy bardziej zaawansowanych programach, obejmujących nie tylko mycie aktywną pianą, suszenie i mycie kół, ale także czyszczenie podwozia czy też nakładanie wosku, który zabezpieczy karoserię samochodu. Na stacjach bywają też stanowiska do mycia szyb (z wiadrem i myjką), jak również stacje odkurzania, pozwalające wyczyścić auto od środka. Na stacji można również zakupić rożne rzeczy. często są to płyny do spryskiwaczy, chłodnicy, czy skrobaczki do szyb, ale także leki, napoje, czy gazety. Wybrane miejsca oferują gorące zapiekanki, hot dogi, czy kawę na wynos. To idealna opcja dla kierowców na dalekich trasach którzy muszą się posilić po drodze, a także skorzystać z toalety.

Jak widać na stacji benzynowej można nie tylko zatankować do pełna, ale także kompleksowo wyczyścić samochód, sprawdzić stan ogumienia, jak również najeść się do syta i udać do WC znajdującej się w środku. Warto zatem przyjechać na stację wcześniej tak by mieć czas na to by zająć się wszystkim w spokoju, bez pośpiechu i dokładnie.