skup samochodów

Co zrobić z samochodem który nie nadaje się już do jazdy?

Obecnie ludzie coraz częściej zmieniają samochody. Wielu z nas stać już na auta powyżej rocznika 2000, w związku z czym mało kto kupuje starsze samochody. Ze względu na ich wiek, zwykle posiadają one awarie, których naprawa jest nieopłacalna, dlatego wprowadzanie ich ponownie na rynek nie ma sensu.

Skup samochodów i odzyskanie części

skup samochodów Co zatem zrobić z takim starym, zepsutym samochodem? Najprostszą i najszybszą metodą jest oddanie auta na złomowisko. Ważne jest by wybrać legalny punkt sprzedaży. Instytucją która w sposób legalny może wycofywać pojazd osobowy z rynku są licencjonowane Stacje Demontażu Pojazdów. W takim miejscu samochód jest rozbierany na części. Usuwa się z niego elementy i substancje niebezpieczne dla środowiska typu płyny eksploatacyjne, oleje, akumulator, wymontowuje się podzespoły, które nadają się jeszcze do użycia oraz części z tworzyw, które można ponownie przetworzy, a następnie utylizuje pozostałość zgodnie z wymogami prawa i ochrony środowiska. Plusem złomowania samochodu jest pewna gotówka, którą dostajemy do ręki oddając auto. Zwykle wyceny dokonuje się na miejscu jest to kwota w granicach od 200 do 800 złotych w zależności od chodliwości samochodu, a także masy własnej pojazdu. Ważne jest, by auto ważyło przynajmniej 90% wartości wbitej w dowód rejestracyjny, gdyż za każdy brakujący kilogram Stacja Demontażu Pojazdów może potrącić nam pewną kwotę.

skup samochodów Cały proces jest krótki i nieskomplikowany. Otrzymujemy umowę kupna i sprzedaży, po czym musimy udać się do wydziału komunikacji by pojazd wyrejestrować. Ze sobą zaś należy mieć dowód osobisty i rejestracyjny, tablice rejestracyjne, czytelny numer VIN i kartę pojazdu jeśli została wydana. Innym sposobem pozbycia się starego samochodu jest oddanie go na skup samochodów w Bydgoszczy. Jednak musimy liczyć się z tym, że nie każdy samochód firma będzie chciała odkupić, bowiem często są im one potrzebne na części, w związku z czym głównie zależy im na popularnych autach. Pamiętajmy także, że oddając pojazd osobowy na złomowisko czy do skupu, uzyskana za niego kwota będzie średnią wartością rynkową, dlatego zwykle jest ona niższa od tej, którą dostalibyśmy wystawiając samochód na sprzedaż. Jednak próba samodzielnej sprzedaży wiąże się z długim czasem nim uzyskamy gotówkę, a może i dojść do tego, że auta przed dłuższy okres nikt nie będzie chciał zakupić.

Dlatego, niewątpliwie gdy samochód uległ nienaprawialnej lub bardzo drogiej do naprawy awarii znacznie lepiej jest oddać go na skup i złomowisko i uzyskać pewne pieniądze, które tego typu instytucje nam oferują.