filtry kieszeniowe

Czy filtry kieszeniowe nadają się do samochodu?

Filtr w samochodzie to bardzo, ale naprawdę bardzo ważny element. Filtry mamy kabinowe, dla naszego komfortu, filtr powietrza wysyłający czyste powietrze do układu dolotowego, żeby silnik naszego samochodu mógł czuć się komfortowo, no i jeszcze filtr oleju, chociaż ten jest trochę inaczej zrobiony.

Filtry kieszeniowe, a samochód

filtry kieszenioweA więc tak, jakie używa się filtry jak kabinowe? Ano filtry kartonowe, które są najbardziej powszechne, ale stosuje się jeszcze jako to filtry węglowe. Dokładnie te filtry chronią nas prze kurzem z drogi. A jak wygląda sprawa w przypadku dolotu powietrza do silnika? Ano wygląda tak, że również montuje się podobne filtry, a nie jakieś filtry kieszeniowe lub też choćby równie dobre filtry kieszeniowe. Do tego miejsca nie dają się nic a nic. Słyszałem, że niektórzy zamiast kupować filtru używana była włóknina filtracyjna przez innych jeszcze nazywana jako mata filtracyjna. Podobno filtruje jeszcze dokładniej. Przez co powietrze nie jest w żaden sposób zabrudzone i możemy wdychać świeże powietrze, a chyba każdy lub mieć świeże powietrze miast brudne, szczególnie jadąc przez zakorkowaną metropolię, gdzie dym spalin utrzymuje się bardzo długo. Z filtr powietrza jest o tyle dobre, że niemal każda wersja późniejsza była tak nazwana, a później dopiero produkcja ruszyła z filtrami. Filtry do dzisiaj się stosuje, a jeszcze nikt nie wymyślił tego typu tortur. Dlatego też w kabinie i w silniku nie stosowana jest włókna filtracja, która ma podobno kilka razy lepszą odporność na brud i gęstość materiału, jednak ciągle czekają w filtrze.

Nic się do nas nie przebija i to poprzez wkład a nie filtry. Podsumowując jednak filtr do samochodu ja osobiście wybieram filtry węglowe ze względu na relatywnie dobrą cenę, a bardzo wysoki poziom wykonania.