małe ciągniki rolnicze

Czy małe ciągniki sprawdzą się w czasie pracy w polu?

Małe ciągniki są przede wszystkim kojarzone z pracami wykonywanymi w ogrodzie, czy też na posesji prywatnej. Ze względu jednak na liczne, pozytywne cechy tych urządzeń doskonale sprawdzają się one również w pracach polowych. Ich mniejsze rozmiary są sporym ułatwieniem w trakcie konieczności wykonywania różnych manewrów. Dodatkowo plusem jest możliwość swobodnego rozbudowania możliwości mini traktorka.

Ciągniki rolnicze — charakterystyka, zastosowanie

małe ciągniki rolnicze
Większość tego rodzaju urządzeń jest bowiem ściśle kompatybilna z różnymi akcesoriami, zwiększającymi widocznie możliwości opisywanego sprzętu. Wynika to z wielu różnic, jakie istnieją pomiędzy pełnowymiarowymi ciągnikami, a ich mniejszą wersją. Tę drugą można jednak odróżnić również na podstawie zdecydowanie mniejszej mocy, wynoszącej około 60 KM. Ciągniki o opisywanych parametrach będą idealnym wyborem w czasie wspomagania prac związanych z uprawą warzyw na niedużych powierzchniach, jak również w tunelach foliowych oraz w niedużych szklarniach. Jeżeli chodzi o małe ciągniki rolnicze do pracy w polu, ich sporą zaletą jest fakt, że mogą zastępować wiele innych urządzeń. Na przykład, zastąpić można przy ich pomocy pchane glebogryzarki, które cechują się zdecydowanie mniejszą wydajnością. Z drugiej zaś strony, wykorzystywanie w tym celu dużych traktorów mija się z celem, ze względu na zbyt duże ich rozmiary i mniejszą efektywność.

małe ciągniki rolniczeZdecydowanie największą zaletą mini traktorów są ich wymiary. Dzięki temu korzystać z ich zalet można nie tylko w trakcie sezonu prac polowych, ale także i poza nim. Przykładem jest wykorzystywanie tych maszyn do odśnieżania posesji, czy też do koszenia na niej trawy wczesną wiosną. Do opisywanych traktorków można bowiem dołączać praktycznie dowolne wyposażenie dodatkowe. Tym samym, ich możliwości są porównywalne z tymi pełnowymiarowymi traktorami. Napęd na wszystkie koła, stosowany najczęściej w takich maszynach sprawia kolei, że znacznie lepiej radzą sobie one podczas jazdy na wymagającym terenie. Wpływa na to również ich znacznie mniejsza waga, która utrudnia zagłębianie się maszyny zagłębianie się maszyny w podmokłym gruncie.

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne jest korzystanie z mini traktorków. Ich zalety sprawiają, że korzysta się z nich już nie tylko w trakcie prac ogrodowych, ale także w czasie aktywności na polu. Maszyny te mają taką samą kompatybilność z osprzętem dodatkowym, jaką posiadają traktory pełnowymiarowe. Znacznie mniejsze ich wymiary pozwalają im jednak na dotarcie wszędzie tam, gdzie duży traktor nie miałby szansy dotrzeć. Dodatkowo maszyny te zachowują swoją przydatność przez cały rok.