pielęgnacja auta

Dlaczego warto okleić samochód folią ochronną?

Folie ochronne to doskonały sposób na zabezpieczenie lakieru na długie lata. Gwarantują mocną ochronę zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i chemicznymi. Na rynku dostępne są także folie samoregenerujące, w których zarysowania zabliźniają się pod wpływem ciepła promieniowania słonecznego lub wody.

Zalety folii ochronnej

pielęgnacja autaDlaczego jeszcze warto zastosować folię ochronną na samochodzie? Zabezpieczenie w tej postaci to przede wszystkim perfekcyjna ochrona przed drobnymi uszkodzeni powstałymi wskutek uderzenia kamieni. Dzięki odpowiednio dobranej i profesjonalnie założonej folii ochronnej lakier chroniony jest przed wszelkiego rodzaju odpryskami, zarysowaniami i otarciami. Co bardzo ważne – folia ochronna zabezpiecza nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz także często chemicznymi. Dzięki niej niestraszne są także wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne, panujące na drogach – zasoleniem jezdni, kwaśnymi deszczami, smogiem, czy zanieczyszczeniami organicznymi. Dzięki folii ochronnej lakier zabezpieczony jest także przed szkodliwym działaniem promieni UV, pozwalając zachować oryginalny i żywy kolor lakieru przez wiele lat. Zastosowanie folii to także niezawodna ochrona lakieru przed owadami i ptasimi odchodami. Powstałe zabrudzenia bez problemu można usunąć w myjni bezdotykowej.

pielęgnacja autaPrawidłowo założona folia ochronna jest niewidoczna dla oka, a wręcz uwydatnia kolor lakieru. Dzięki niej samochód wygląda jak nowy, a jego barwa jest znacznie bardziej żywa. Co najważniejsze, jej montaż ani demontaż nie uszkadzają lakieru – bez problemu można ją usunąć w calach renowacji lakieru i nałożyć nową powłokę, chroniącą lakier przed uszkodzeniem. Folie ochronne ściśle przylegają do karoserii, dzięki czemu ewentualne zarysowania powstają na ich warstwie, zamiast na lakierze. Usunięcie folii oraz założenie nowej warstwy jest dużo mniej kosztowne i rzadziej wykonywane, niż odnawianie i polerowanie lakieru bez dodatkowych zabezpieczeń. Pozwala to na znaczną oszczędność – szczególnie dla osób, dla których ważny jest nieskazitelny wygląd pojazdu. Zastosowanie folii ochronnej to skuteczna metoda na zabezpieczenie lakieru i karoserii zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i chemicznymi, czy biologicznymi.

Chroni przed promieniowaniem UV, zapewniając żywą barwę lakieru przez wiele lat. Można ją stosować na wszystkie miejsca narażone na uszkodzenia – także zderzaki oraz błotniki. Oklejanie samochodu folią to niezawodny sposób na jego ochronę, zupełnie jak woskowanie, czy powłoki ceramiczne.