środki czystości do samochodu

Dobre środki do pielęgnacji samochodu

Codzienne użytkowanie samochodu sprawia, że jest on nieustannie narażony na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Na karoserii zobaczyć możemy ślady po pszczelich i ptasich odchodach, prowadzące do powstania korozji, zanieczyszczenia przemysłowe, wtrącenia kurzu. To także plamy żywicy oraz rysy powierzchniowe czy głębokie powstałe na skutek otarcia pojazdu o innych pojazd, na przykład na parkingu pod supermarketem.

Środki czystości dla auta

środki czystości do samochoduRównież stosowanie szczotki w myjni automatycznej może doprowadzić do powstania drobnych zarysowań. Nic więc dziwnego, że konieczne jest regularne czyszczenie auta, to dlatego popularnością zaczynają cieszyć się studia autodetailingu, choć równie dobrze pielęgnację samochodu możemy przeprowadzić samodzielnie, jeśli tylko posiadamy odpowiednio dopasowane do danego celu preparaty. Na przykład, jeśli chodzi o dobre środki czystości do samochodu, wymienić tutaj możemy specjalny odtłuszczacz na zimno. Jest to preparat do mycia silnika, który pozwala pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń, za jego pomocą można wyczyścić nie tylko silnik, zderzak, ale także progi auta, zawiasy i wnęki drzwiowe, jak i korek wlewu do paliwa czy nawet dywaniki samochodowe! Jeden dobry produkt od sprawdzonego producenta może mieć tak szerokie zastosowanie w czyszczeniu auta. Oczywiście tego typu środek do czystości należy rozprowadzać za pomocą miękkiej szczotki lub gąbki, dobrze jest ubrać rękawiczki ochronne, aby nie pobrudzić skóry rąk.

środki czystości do samochoduDo czyszczenia felg można zastosować środek, który w składzie nie zawiera kwasów, będzie on więc całkowicie bezpieczny. Warto zaopatrzyć się też w specjalistyczne preparaty do usuwania nalotów rdzy. Jeśli chodzi o środki do mycia karoserii, tutaj dużą popularnością zaczynają cieszyć się szampony w sztyfcie, które powoli wypierają te płynne. Szampony w sztyfcie należy stosować przy myciu ciśnieniowym, są one silnie skoncentrowane, dlatego już ich niewielka ilość pozwala na pozbycie się mocnych zabrudzeń, piasku, błota, jak i tłustych plam. Dodatkowo tego typu produkty są biodegradowalne i nietoksyczne, dlatego, wybierając je, chronimy środowisko. Ale nie tylko szampon występuje w wersji w sztyfcie. Spotkamy na rynku kosmetyków samochodowych także wosk w sztyfcie, który pozwoli na zabezpieczenie powierzchni karoserii przed nowymi zabrudzeniami, a ponadto zadba o wysoki połysk lakieru.

Pamiętajmy też o zaopatrzeniu się w odpowiednie preparaty do czyszczenia wnętrza samochodu, a więc środki do tapicerki skórzanej oraz do elementów z tworzyw sztucznych. Tutaj sprawdzają się różnego rodzaju pianki, płyny oraz spraye.