Zakup samochodu jest zawsze bardzo ważnym wydarzeniem. W końcu auto ma nam służyć jak najdłużej (chyba że mamy odpowiednią ilość pieniędzy, aby co parę lat dokonywać wymiany pojazdu). Chcemy więc, by odznaczało się nie tylko bardzo dobrymi parametrami technicznymi, ale także by było atrakcyjne wizualnie.
Dywaniki a czystość auta
Wiele marek proponuje przeróżne pojazdy, które swoim wyglądem potrafią zachwycać. Jedną z nich jest SEAT, chociaż to stosunkowo młoda firma w porównaniu do innych – istnieje bowiem dopiero od 1950 roku, a więc powstała grubo po wojnie, podczas gdy wiele koncernów motoryzacyjnych rozpoczynało swoją działalność przed drugą wojną światową lub bezpośrednio po niej. Ale krótki czas działalności w tym wypadku nie znaczy wiele, ponieważ firma ta znana jest już z wysokich jakościowo, pięknych pojazdów. Obecnie produkuje się 6 modeli pojazdów tej firmy, które znajdują regularnie swoich nabywców. Wcześniej produkowano około 30 innych. Jeśli właśnie stoimy przed zakupem pojazdu, z pewnością wybierzemy taki, który podoba nam się wizualnie – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Warto jednak mieć na uwadze to, że atrakcyjność wnętrza auta często zależy nie tylko od wyglądu fabrycznych elementów, ale także od dodatków, które musimy dopiero zakupić.
Takich dodatków jest całe mnóstwo, jeśli chodzi o Seat – dywaniki samochodowe gumowe są podstawą i to nie tylko dla osób, którym zależy na czystości w aucie. Dlaczego jednak dywaniki powinny być gumowe, skoro w ofertach producentów dostępne są także te welurowe? Welurowe możemy odkurzać, ale zanieczyszczenia wnikają głęboko w ich strukturę i nie są widoczne gołym okiem, może nam się więc wydawać, że dywanik jest czysty, tymczasem znajduje się na nim mnóstwo drobnoustrojów i bakterii. Tymczasem jeśli chodzi o dywaniki gumowe, tutaj zanieczyszczenia zatrzymują się na ich powierzchni, nie wnikają w głąb. Wystarczy wytrzepać taki dywanik lub odkurzyć, a pozbywamy się wszelkich zabrudzeń i możemy cieszyć się czystością w aucie. Ale to nie wszystko, ważne jest także to, że w przypadku rozlania jakiegoś napoju, w dywanik welurowy ciecz wchłania się od razu i mamy do czynienia z nieestetyczną plamą. W przypadku dywanika gumowego, ciecz pozostaje na powierzchni, wystarczy zetrzeć ją za pomocą papierowych ręczników czy chusteczek, a wchłonie się ona w nie, dywanik zaś wyschnie.
Ponadto dywaniki gumowe można czyścić za pomocą najprostszych detergentów, wystarczy zmoczyć gąbkę w wodzie z detergentem, dywaniki welurowe zaś musimy prać. Jak widać, to właśnie dywaniki gumowe mają więcej zalet.