Wynajem podnośników koszowych warszawa

Firma świadcząca wynajem podnośników koszowych – oszuści

Do Sądy Pracy w Warszawie wpłynęło właśnie oskarżenie przeciwko jednej z większych firm świadczących usługę wynajmu podnośników koszowych oraz wykonywania prac wysokościowych, ze strony oszukanych przez firmę pracowników.

Wynajem podnośników koszowych – wybieraj ostrożnie pracodawce

Wynajem podnośników koszowych warszawaJak przyznają pracownicy, oskarżonej firmy wynajem podnośników koszowych warszawa – przedsiębiorstwo nie tylko nie wypłaciło pracownikom zaległych pieniędzy na nadgodziny do których pracownicy byli zmuszani ale także jak twierdzą – w firmie stale naruszane byli zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz niestosowana była większość przepisów pracowniczych wynikających z Kodeksu Pracy. Jak przyznają pracownicy, przez kilka miesięcy godzili się na sytuację w firmie, gdyż jak wiadomo sytuacja na rynku pracy jest bardzo trudna więc znalezienie nowej pracy to spory problem. Woleli, też co może być zrozumiałe, godzić się na warunki oferowane im przez pracodawcę niż całkowicie zostać bez pracy i pieniędzy. W którymś momencie sytuacja jednak tak znacznie się pogorszyła, iż pracownicy powiedzieli ,,dość”. ,,Niewypłacano nam pieniędzy za nadgodziny za ponad sześćdziesiąt tysięcy złotych. Ponadto, ze względu na wypadek, do którego doszło w ostatnim czasie w firmie postanowiliśmy nie ryzykować zdrowia i życia oraz domagać się wypłaty zaległych pieniędzy a także poprawy warunków pracy lub odszkodowań. W wypadku o którym wspomniałem, ucierpiał jeden z kolegów – sprawa nie przedostała się do mediów, została sprytnie wyciszona – mimo też, że jego ofiara kilka tygodni spędziła w szpitalu. Do wypadku doszło gdyż notorycznie w firmie kazano nam działać niezgodnie z przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Pracujemy na wysokościach w podnośnikach koszowych i nie godzimy się dalej na to, aby ryzykowano naszym zdrowiem i życiem.” – przyznaje jeden z pracowników. Póki co oskarżona firma nie zdecydowała się komentarz w tej sprawie. Nie ma również możliwości kontaktu z jej przedstawicielami gdyż telefony kontaktowe są wyłączone.