folia w sprayu

Folia czy lakier w sprayu do renowacji felg?

Dobrze prezentujący się samochód jest nie tylko czysty, ale też posiada zadbane wszystkie elementy dodatkowe. Te, choć i bez nich można się obyć, stanowią często sposób na wyróżnienie się auta. I tak na przykład felgi mogą być kolorowe, matowe lub błyszczące. W tym względzie nie ma żadnych ograniczeń, zwłaszcza że producenci kosmetyków do samochodów wprowadzają do swojej oferty coraz to nowe produkty.

Folia zabezpieczająca do auta

folia w sprayuKażdy samochód wyposażony jest w felgi. Mają one za zadanie wentylować elementy układu hamulcowego, m.in. tarcze, bębny, przewody hamulcowe oraz zaciski. Pełnią też rolę ozdobną, co daje się zauważyć zwłaszcza w samochodach sportowych, tuningowanych. Felgi najczęściej wykonuje się ze stopu aluminium lub stali. W przypadku pojazdów wyczynowych felga produkowana jest z włókna węglowego lub magnezu, które to materiały wyróżniają się lekkością i wytrzymałością. W każdym jednak przypadku o tego rodzaju elementy auta należy starannie dbać. Nie wolno zapominać o ich czyszczeniu, zwłaszcza że ze względu na swoje położenie często ulegają zabrudzeniu i zarysowaniu. Ich wymiana we wszystkich kołach wiąże się z dużym wydatkiem finansowym. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba tego robić. Stosunkowo łatwo przywrócić felgom pierwotny wygląd, jak również nadać im zupełnie nowego charakteru.

folia w sprayuMoże w tym pomóc folia w sprayu, nazywana też gumą w sprayu. Jest to stosunkowo nowy preparat, który jednak od razu zyskał wielu zwolenników, zwłaszcza wśród osób lubiących zmieniać wygląd swojego samochodu. Nie tylko chroni on powierzchnię felgi przed zabrudzeniami oraz zarysowaniami, o które nietrudno w czasie eksploatacji samochodu, ale też tworzy na kole dekoracyjną powłokę syntetyczną w wybranym z szerokiej palety barw kolorze. Folia w sprayu jest łatwa do nałożenia i elastyczna, bez trudu można ją też odkleić, gdy znudzi się nam dany odcień. Takie preparat po jakimś czasie ulega też zużyciu i wymaga ponownego nałożenia. W porównaniu do lakieru jest jednak mniej inwazyjny i tańszy. Dzięki niemu szybko i łatwo można ozdobić swój pojazd, wybierając odcień pasujący do karoserii lub innych elementów auta. Renowacja felg może zostać przeprowadzona w profesjonalnym zakładzie lakierniczym, ale też można ją wykonać samemu.

Jest to sposób tańszy, nie wymaga też odstawienia samochodu do warsztatu. By jednak zabieg ten był efektywny, trzeba sięgnąć po odpowiednie preparaty. Najłatwiej jest stosować folię w sprayu w wybranym kolorze. Dzięki temu nasz pojazd będzie nie tylko dobrze się prezentował, ale też wyróżniał się na tle innych.