cysterny do materiałów sypkich

Jak czyścić cysterny?

Najpopularniejszymi pojazdami, które pozwalają na przewóz dużej ilości towaru sypkiego lub płynnego na duże odległości, są cysterny. Mogą być nimi transportowane także substancje potencjalnie niebezpieczne jak na przykład paliwa ciekłe lub gazowe oraz różnego rodzaju substancje chemiczne.

Dokładne czyszczenie cysterny

cysterny do materiałów sypkichNic więc dziwnego, że cysterny cieszą się tak dużym zainteresowaniem w chyba każdej branży – zarówno w przemyśle petrochemicznym, chemicznym, jak i spożywczym, a nawet w zakładach gospodarowania odpadami oraz w branży budowlanej. Posłużmy się ostatnim przykładem. Takie cysterny do materiałów sypkich w przemyśle budowlanym mogą służyć między innymi do przewozu piasku lub innego kruszcu na odległą budowę. Nie zawsze jednak wykorzystujemy jedną cysternę w ten sam sposób. Czasem zachodzi konieczność przewiezienia innego materiału sypkiego, w związku z czym taką cysternę trzeba wyczyścić z resztek poprzedniego. Zmieszanie się dwóch materiałów jest bowiem dla nas niewskazane. Ponadto niewyczyszczenie cysterny mogłoby zmienić właściwości substancji, która będzie przewożona jako następna. A do tego dopuścić na pewno nie chcemy. W jaki sposób zatem czyścić takie cysterny do materiałów sypkich? Należy tutaj skorzystać ze specjalistycznych systemów mycia.

cysterny do materiałów sypkichTe przeznaczone do cystern składają się z elementów takich jak kotły parowe, agregaty ciśnieniowe, pompy ciśnieniowe, jak też generatory pary oraz głowice czyszczące. Dzięki nim możliwe jest nie tylko pozbycie się resztek materiału sypkich, ale również dezynfekcja zbiornika. Wszystkie elementy powinna charakteryzować najwyższa jakość, aby mogły służyć przez naprawdę długie lata efektywnej pracy przynoszącej oczekiwane rezultaty. Oczywiście bardzo rzadko zdarza się, aby dany zakład przemysłowy czy produkcyjny posiadał na własny użytek taki system do czyszczenia cystern przewożących materiały sypkie. Jest on bowiem bardzo drogi, dlatego najczęściej przedsiębiorcy decydują się na korzystanie z usług zewnętrznej firmy. Ta, dysponując wysokiej klasy, profesjonalnym sprzętem czyszczącym szybko doprowadzi do stanu idealnego posiadane przez nas cysterny do materiałów sypkich.

Ważne jednak, by wybrać firmę, która surowo przestrzega przepisów dotyczących ochrony środowiska. Z pewnością nie chcemy mieć wpływu na zanieczyszczenie środowiska naturalnego, dlatego przestrzeganie norm w czyszczeniu cystern jest tutaj koniecznością. Pamiętając o tym, uda nam się znaleźć taką firmę, która w swoich działaniach kieruje się ekonomicznością oraz ekologicznością.