przeprowadzki

Jak się szybko przeprowadzić do Polski?

Wiele osób szuka szczęścia poza granicami Polski. Zazwyczaj jest to związane z brakiem pracy w zawodzie, czy zbyt niskimi zarobkami. Ludzie wyjeżdżają do krajów zachodnich by zarobić na własny biznes, dom, czy samochód. Jednak wiele osób także po jakimś czasie wraca do Polski by być blisko rodziny.

Szybka przeprowadzka zagraniczna

przeprowadzkiRównież brexit, czy spadek wartości funta sprawiają, że praca w Anglii nie jest już tak opłacalna jak kiedyś. W związku z tym kusząca staje się wizja powrotu do ojczyzny. Trzeba jednak wszystko dobrze zorganizować, w końcu przewóz dobytku przez granice nie jest prosty. Jak zaplanować sprawne przeprowadzki z Anglii do Polski? Na pewno trzeba odpowiednio wcześnie zacząć szukać firmy transportowej. Przeprowadzi międzynarodowe to nie taka popularna branża, większość firm celuje w przeprowadzki w obrębie kraju czy nawet jednego miasta. Odpowiednie wczesne wpisanie się na dany termin sprawi też, że przeprowadzka odbędzie się wtedy kiedy chcemy a nie np. tydzień wcześniej niż mamy zjawić się w kraju. Druga ważna rzecz to odpowiednie zabezpieczenie naszych rzeczy. Pudła przebędą długą trasę samochodem dostawczym, a także drogą morską – Anglia jest wyspą, także można się z niej wydostać albo promem albo samolotem.

przeprowadzkiWąski przejazd przez kanał La Manche łączący wyspę z Francją jest wykorzystywany głównie przez kierowców ciężarówek. Poza tym jadąc nim nadrabiałoby się szmat drogi. Książki, czy ubrania raczej się w transporcie nie zniszczą. Gorzej z zastawą stołową, czy sprzętem elektronicznym. Wszystko trzeba dokładnie owinąć folią bąbelkową, obłożyć styropianem czy woreczkami z powietrzem, a potem zamknąć w kartonie i zakleić taśmą. Trzecia kwestia to oczywiście finanse. Przeprowadzkę w obrębie miasta można załatwić już za dwieście złotych. W przypadku przeprowadzki z Anglii do Polski trzeba się liczyć z kosztem przekraczającym dwa tysiące złotych. Wszystko zależy od tego między jakimi miejscowościami będzie przeprawa i ile rzeczy jest do zabrania. Czwarta rzecz to czas. Przejazd autem z Wielkiej Brytanii do Polski trwa zazwyczaj kilkanaście godzin. Zależy to nie tylko od korków na granicy i przeprawy morskiej, ale też od tego jak szybko samochód dostawczy może jechać z obciążeniem. Trzeba doliczyć też postoje.

Warto zarezerwować sobie całą dobę na przeprowadzkę. Przeprowadzki międzynarodowe nie są tanie i szybkie, ale można je dobrze zorganizować by uniknąć wielu problemów. Trzeba zawsze się zawczasu rozejrzeć za dobrą firmą przeprowadzkową i zaklepać sobie termin przewozu.

Ofertę znajdziesz na stronie https://www.mega-trans.co.uk/