przyczepy ciężarowe

Jak wybrać przyczepę ciężarową?

Dobry transport jest we współczesnym świecie niemalże konieczny. Wiele firm oddalonych od swoich klientów musi dbać o to, żeby jak najefektywniej dostarczać swoim kontrahentom odpowiednie towary. Z tego faktu zdają sobie sprawę wszyscy ludzie związani z przemysłem i gospodarką, zatem w branży działa mnóstwo przedsiębiorstw zajmujących się produkcją wyspecjalizowanych przyczep, dzięki którym transport staje się dużo łatwiejszy.

Przyczepy ciężarowe z plandeką

przyczepy ciężaroweW wielu przypadkach należy inwestować w specjalnego rodzaju ciężarowe przyczepy, ponieważ zwykle mogą one unieść ciężar mający nawet do trzech ton. Dzięki temu świetnie sprawdzają się nawet podczas przewozu masywnych ładunków. Takie standardowe przyczepy ciężarowe zwykle wykonane są z kształtownika i przypominają stelaż na kółkach – tworzy to możliwość opięcia jej wodoszczelną plandeką, zatem nie ma absolutnie żadnej możliwości, aby towar zamókł lub został zalany. Z pewnością dojedzie na miejsce bez najmniejszych problemów. Podczas kupowania (lub wynajmowania, wszak i taka możliwość istnieje) zawsze należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są burty. Niezawodnie sprawdzi się tutaj powłoka z cynkowanego aluminium – gwarantuje ona zaskakującą wytrzymałość na korozje, których w wielu wypadkach nie da się uniknąć. Dzięki powłoce alu-cynkowej przez długi czas nie trzeba się martwić ich stanem.

przyczepy ciężaroweMówiąc o burtach, warto też zwrócić uwagę czy przednia i tylna są otwierane lub możliwe do zdemontowania, gdyż może mieć to niebagatelne znaczenie w przypadku załadunku oraz rozładunku. W dalszej kolejności trzeba się upewnić czy podłoga przyczepy jest wytrzymała i jakie obciążenie maksymalne może wytrzymać. Taka informacja powinna być znana już wcześniej, ale o ten kluczowy parametr dobrze jest dopytać. Nie wolno zapominać o hamulcach – je również trzeba sprawdzić. Ciężarowe przyczepy zwykle mają wbudowany hamulec pneumatyczny, toteż musi być on w pełni sprawny. Na koniec zostaje do sprawdzenia jedynie podwozie i osie. Te zwykle powinny być w dwie. Przyczepy tego typu zawsze muszą być wzmacniane i to najlepiej materiałami o wysokiej klasie. Nie ma mowy o tanich zamiennikach, ponieważ takie w transporcie mogą zwyczajnie nie podołać zadaniu i negatywnie wpłynąć na jakość ładunku.

Kiedy wszystko zostanie dokładnie przejrzane i nie będzie żadnych wątpliwości co do stanu technicznego przyczepy, to można w nią śmiało inwestować. W przypadku kupna najlepiej oczywiście nabyć przyczepę, która wcześniej nie była zbyt mocno wyeksploatowana, co nie zawsze jest możliwe. Wówczas należy kupić taką, która jeździła najmniej, bo może być to równoznacznik jej niezawodności.