usuwanie rys samochodowych

Karoseria bez rys

Kierowca, który podczas szybkiej jazdy słyszy nagle uderzenie – na przykład małego kamienia – w karoserię, od razu łapie się za głowę. Najprawdopodobniej po opuszczeniu pojazdu zobaczy na lakierze ślad – rysę, która zdecydowanie oszpeca samochód. Karoseria nie będzie już wyglądać idealnie i nawet po wizycie na myjni nasz samochód będzie posiadał swoją skazę.

Usuwanie rys i autokosmetyki

usuwanie rys samochodowychW takiej sytuacji najczęściej kierowcy decydują się na profesjonalne usługi renowacji lakieru samochodowego. Salony autodetailingu proponują szybkie i skuteczne usuwanie rys, a także polerowanie lakieru. Oczywiście dobra pasta polerska jest dostępna w każdym sklepie motoryzacyjnym, a więc prace z jej wykorzystaniem możemy wykonać samodzielnie, jednak osoby, które nie są pewne swoich umiejętności pod tym względem, z pewnością z ulgą powierzą to zadanie specjalistom. W skład takich past wchodzą specjalne ziarna o różnej gradacji – dzięki czemu możliwe jest usuwanie rys samochodowych Białystok proponuje te usługi w każdym zakładzie autodetailingu oraz w wielu warsztatach samochodowych. Jednocześnie, oprócz usunięcia rys, pasta polerska wygładza powierzchnię – w ten sposób karoseria zaczyna błyszczeć i prezentować się o wiele lepiej niż wcześniej.

usuwanie rys samochodowychNależy jednak mieć na uwadze to, że rodzaj pasty może mieć wpływ na końcowe efekty! Jeśli zostanie wybrana pasta ze zbyt „agresywnym” ziarnem do danego lakieru, wówczas zamiast głębi koloru pojawi się efekt przytłumionego połysku, jak gdyby za mgłą. Ponadto osoba bez wprawy w polerowaniu może zamiast upragnionej gładkiej karoserii zobaczyć na lakierze kręgi polerskie. Znaczenie przy doborze pasty polerskiej ma także kolor lakieru – na przykład, jeśli karoseria jest ciemna, wówczas lepiej sprawdzają się pasty z delikatnym ziarnem, których średnica jest niewielka. To wszystko wydaje się skomplikowane, dlatego aby mieć pewność, że pasta została dobrana odpowiednio do naszej karoserii, lepiej skorzystać z usług profesjonalnych zakładów autodetailingu, które usuwanie rys samochodowych wykonują na co dzień. Zazwyczaj praca trwa kilka godzin. Klienci decydują się jednak najczęściej na pozostawienie samochodu w salonie i odebranie go na drugi dzień.

Już wtedy możemy cieszyć się pięknym wyglądem auta, na którego karoserii nie jest widoczna żadna rysa. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na zabezpieczenie lakieru samochodowego za pomocą specjalnej powłoki ceramicznej, wówczas możemy mieć pewność, że kolejne kamyczki, które uderzą w karoserię, nie wyrządzą jej najmniejszej krzywdy!