odzież motocyklowa

Męska odzież motocyklowa najwyższej jakości

W dzisiejszych czasach motocykle cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród mężczyzn, którzy organizują różnego rodzaju zloty oraz rajdy motocyklowe zrzeszające prawdziwych pasjonatów. Jak wiadomo jazda na motorze wymaga jednak stosownego ubioru, który nie tylko będzie wygodny, ale również przede wszystkim zapewni nam bezpieczeństwo podczas jazdy.

Solidna odzież na motor

odzież motocyklowaW jakich ubraniach najlepiej się jeździ i jakimi cechami owa odzież powinna się charakteryzować? W pierwszej kolejności niewątpliwie należy zacząć od dwóch bazowych produktów, do których zalicza się kas i buty motocyklowe. Te dwa akcesoria są niezwykle ważne, ponieważ skutecznie chronią nasze ciao podczas wystąpienia potencjalnego wypadku, często wręcz ratują nam one życia. Odpowiedni kask powinien nie uciskać głowy oraz nie krępować jej ruchów, idealne buty motocyklowe wykonane są zazwyczaj ze skóry naturalnej i posiadają dodatkowe usztywnienia, które doskonale profilują stopy i tym samym ułatwiają jazdę. Jeśli zaś chodzi o ubiór – w skład odzieży motocyklowej zalicza się m.in. koszule, kurtki motocyklowe, pasy nerkowe, rękawice oraz spodnie. Jak wiadomo męska odzież motocyklowa powinna być przede wszystkim solidna. Koszule motocyklowe powinny posiadać długie rękawy (materiał skutecznie osłania skórę podczas wypadku), regulowane mankiety oraz specjalne ochraniacze, które ulokowane są na wysokości barków, łokci i pleców.

odzież motocyklowaWśród motocyklistów sporą popularnością cieszą się również solidne kurtki wykonane z wiatroszczelnej, wodoodpornej i oddychającej membrany klimatycznej, która pozwoli naszej skórze oddychać. Kurtki te zapinane są zazwyczaj na wygodny zamek błyskawiczny lub rzepy, ponadto posiadają regulowane zapięcie kołnierza oraz grube ochraniacze na ramionach i łokciach, które wszyte są w materiał. Bardzo pożądane są również specjalne, zabudowane kombinezony motocyklowe, które są w 100% wodoszczelne i dodatkowo ocieplane, a w tylnej części ich kołnierza znajduje się zazwyczaj kaptur, który doskonale się sprawdza kiedy zejdziemy już z motocyklu. Każdy motocyklista powinien również posiadać solidne, grube rękawice, które skutecznie ochronią delikatną skórę dłoni podczas jazdy. Rękawice motocyklowe najczęściej produkuje się z elastycznej skóry syntetycznej, wewnętrzne części materiału pokryte są natomiast specjalną, antypoślizgową powłoką, która sprawia, że dłonie dobrze przywierają do kierownicy. Cena odzieży motocyklowej jest ściśle uzależniona od jej jakości, na rynku funkcjonuje bowiem wiele profesjonalnych, zagranicznych firm, które specjalizują się w produkcji jedynie dobrych gatunkowo produktów.

Choć za komplet ubioru zapłacimy czasami nawet kilka tysięcy złotych, to jednak odzież ta jest inwestycją na lata. Warto również pamiętać, że stosowny, solidny ubiór niweluje możliwość wystąpienia urazów podczas wypadku, a jak wiadomo sprawność fizyczna jest tak naprawdę bezcenna.