myjnia bezdotykowa

Myjnia bezdotykowa – czy to dobry pomysł na biznes?

Myjnie bezdotykowe są na dzień dzisiejszy najczęściej wybieranym przez kierowców rozwiązaniem. Fakt ten podyktowany jest dwoma kwestiami. po pierwsze myjnie tego typu pozwalają na względnie dokładne umycie samochodu przy stosunkowo niskim koszcie.

Myjnia bezdotykowa i korzystna oferta

myjnia bezdotykowaŚrednio przyjmuje się, że umycie samochodu przeciętnej wielkości na zwykłym programie w tym wypadku to koszt około 15 złotych. Dodatkowo rozwiązanie to jest także bardzo szybkie i pełne umycie auta zajmuje kilkanaście minut. Dzięki temu jak i temu, ze tego typu myjnie działają zwykle całą dobę rozwiązanie to zyskało taką popularność. Niemniej samochodów stale przybywa, a tego typu obiekty nie znajdują się wszędzie, z racji czego założenie takiej myjni może okazać się całkiem dobrym pomysłem na własny biznes. I tu pojawia się pytanie, czy warto? Jak każdy biznes tak i ten jest dość ryzykowny, z czym należy się liczyć. Dodatkowo założenie myjni bezdotykowej o spory wydatek, wprawdzie na rynku można znaleźć oferty w których jest myjnia bezdotykowa w niskiej cenie zakupu, jednak i tak pozostaje to dość spora suma. a co za tym idzie by otworzyć taki biznes trzeba posiadać całkiem wysoki kapitał. Co więcej choć zainteresowane tego typu punktami jest obecnie dość duże, to należy brać pod uwagę także fakt, że konkurencja w tej branży rośnie, a co za tym idzie kluczowy staje się u dobór odpowiedniej lokalizacji.

myjnia bezdotykowaPrzede wszystkim należy zwrócić tu uwagę ile myjni jest w najbliższej okolicy, jeśli zagęszczenie tego typu obiektów jest wysokie, to szanse na odniesienie sukcesu są stosunkowo niewielkie. Pamiętajmy jednak o tym, że konkurencja nie jest jedynym czynnikiem jaki należy brać pod uwagę. Równie istotne jest samo położenie obiektu. Szukając miejsca pod myjnie bezdotykową zwracajmy uwagę na tereny położone blisko ruchliwych ulic na dużych osiedlach mieszkalnych, gdzie skupisko samochodów jest duże, lub tez przy różnego rodzaju obiektach takich jak choćby centra handlowe. Pamiętajmy także o tym, że i dojazd do myjni musi być łatwy, Jeśli teren będzie położony na uboczy, a potencjalni klienci będą musieli nadkładać drogi by tam dojechał to także zainteresowanie usługami takiej myjni będzie mniejsze. Niemniej dobór odpowiedniej lokalizacji a także skuteczna reklama połączona ze sprawnie działająca i funkcjonalna myjnią może sprawić, że zyski generowane przez taki biznes będą całkiem spore. Należy się jednak liczyć z tym, że na początku mogą one nie być zbyt wysokie i dopiero z czasem działania myjni będą wzrastać.

Nim jednak zdecydujmy się na otwarcie takiego punkt sprawdźmy dokładnie potrzeby rynku i sytuację w okolicy w jakiej chcemy otworzyć myjnie. Jakby nie patrzeć jest o duża inwestycja i wart wszytko dokładnie przemyśleć i zaplanować.