import samochodów z ameryki

Najczęściej importowane marki ze Stanów

Samochody ekskluzywnych marek pojawiają się coraz częściej na naszych drogach. Wynika to z faktu, że społeczeństwo bogacąc się oczekuje większego komfortu nie tylko mieszkania, ale również poruszania się po drogach. Niestety w Polsce wiele marek posiada zawyżone ceny w stosunku do ich zagranicznej wartości, co powoduje, że kierowcy wolą sprowadzać samochody z zagranicy niż zaopatrywać się w nowe modele w naszych salonach.

Import drogich aut

import samochodów z ameryki	Jakie marki wzbudzają ich największe zainteresowanie i najczęściej są importowane ze Stanów Zjednoczonych? Pojazdy przeznaczone na rynek amerykański są zdecydowanie tańsze, co wynika nie tylko z większego popytu, ale również wahających się kursów dolara. Poza tym trafiają tam egzemplarze, które nigdy nie ujrzały światła dziennego w Europie np. Cadillac, terenowy Ford, czy stary Mustang. Warto również wspomnieć, że ekskluzywne marki jak Mercedes, BMW czy Porsche powstają w specjalnych wersjach silnikowych z bogatszym wyposażeniem będąc dedykowanymi do sprzedaży tylko w USA. Import samochodów z ameryki dotyczy w większości właśnie drogich modeli, często zabytkowych, które nigdzie w Europie nie są dostępne. Kolekcjonerzy planując renowację muszą liczyć się z faktem, że dostęp do części na pewno będzie ograniczony. Importując samochody trzeba najpierw dokładnie przeliczyć koszta, nikt nie podejmuje się sprowadzania popularnych samochodów, ponieważ koszt ich transportu znacznie przekroczy wartość.

import samochodów z ameryki	Najpopularniejsze marki, które przedostają się przez granicę to SUV-y Audi, BMW, czy Infinity zachwycające swoim wyglądem wielu kierowców. Samochody z wyższej półki występujące w niestandardowych wersjach często są zmieniane na nowsze modele, dzięki korzystnym leasingom w Stanach, dlatego w niskiej cenie można trafić na naprawdę zadbany egzemplarz. Decydując się jednak na sprowadzenie pojazdu po kolizji trzeba dokładnie sprawdzić dokumentacje, czy po naprawie wszelkich szkód będzie można go normalnie zarejestrować i poruszać się po drogach publicznych, czy jednak posiada wystawiony papier z zakazem dokonywania naprawy. Świadomi użytkownicy samochodów, którzy podejmują się importu pojazdów z USA szukają okazji, które im się opłacą.

Za te same modele z gorszym wyposażeniem w naszym kraju musieliby zapłacić zdecydowanie więcej, niż za samochód wraz z transportem ze Stanów. Są pojazdy, które warto sprowadzać do kraju, chociażby ze względu na małą dostępność, czy sentyment do starych wozów. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że dokonywanie napraw może być zdecydowanie trudniejsze.