Słupki antyterrorystyczne

Nowoczesne słupki antyterrorystyczne gwarantujące bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach jednym z niewątpliwie największych zagrożeń jest terroryzm. Słynne, globalne tragedie takie jak m.in. atak na World Trade Center czy wojna w Iraku udowadniają, że w dzisiejszych czasach nadal funkcjonują rozbudowane formacje terrorystyczne, które pozbawiają życia wielu niewinnych cywili.

Słupek zatrzymujący ciężarówkę

Słupki antyterrorystyczneWarto również zauważyć, że sporo krajów boryka się dziś również z problemem tzw. terroryzmu lokalnego, który objawia się głownie zamachami typowo rabunkowymi (m.in. na banki). We wciąż jeszcze niebezpiecznych czasach bardzo ważne jest więc stosowanie odpowiednich rozwiązań antyterrorystycznych. Produktami, które niewątpliwie pomaga w walce o bezpieczeństwo są tzw. automatyczne słupki antyterrorystyczne. Słupki antyterrorystyczne służą do zabezpieczania obiektów, które zrzeszają spore skupiska ludzi (m.in. lotniska, centra handlowe, instytucje państwowe oraz tereny wojskowe czy rządowe). Słupki te wykonane są z wysokiej jakości stali, którą charakteryzuje wyjątkowa wytrzymałość uderzeniowa. Badania testowe udowodniły, że w pełni zautomatyzowany słupek antyterrorystyczny jest w stanie zatrzymać nawet ciężarówkę poruszającą się z prędkością około 60 km/h. Co najważniejsze słupy te nie tylko skutecznie zatrzymają rozpędzony pojazd, ale również po samym uderzeniu będą nadal sprawnie działać, ich wytrzymała konstrukcja nie ulegnie więc awarii. Należy przy tym podkreślić, że słupki antyterrorystyczne wykazują o wiele wyższą odporność na uszkodzenia niż tradycyjne zapory czy szlabany. Nowoczesne zapory antyterrorystyczne zostały również wyposażone w specjalną funkcję szybkiego podnoszenia.

Słupki antyterrorystyczneSłupy te mogą być więc ulokowane pod ziemią, a ich podniesienie umożliwi wówczas umiejętnie zakamuflowany przycisk, którego naciśnięcie unosi słupki na odpowiednią wysokość w zaledwie kilka sekund. Dzięki temu zwolnione z blokady słupy natychmiast zamykają zagrożony teren blokując tym samym możliwość przejazdu. Warto również zaznaczyć, że dzięki zastosowaniu specjalnej technologii słupy te będą działać nawet podczas awarii prądu (automatyczne zapory posiadają wbudowane akumulatory, które gwarantują zapasowy dostęp do energii). Nowoczesne słupy antyterrorystyczne posiadają także wbudowany system antywłamaniowy, który za pomocą specjalnych czujek wykrywa próbę uszkodzenia zapory i uruchamia wówczas alarm. Te w pełni zautomatyzowane zapory antyterrorystyczne gwarantują więc kompleksową ochronę przed wszelkimi zamachami czy próbami rabunku. Słupki skutecznie odgradzają również zagrożony obszar, przez który żaden samochód nie może wówczas przejechać. Niektóre modele słupów posiadają również wbudowane kamery, które rejestrują m.in. numery rejestracyjne nadjeżdżających pojazdów, co może być bardzo przydatne dla policji.

Do zabezpieczenia standardowej, dwukierunkowej ulicy wystarczy jedynie pięć słupów, które będą płynnie się ze sobą synchronizować podczas wysuwania. Produkty te gwarantują obecnie kompleksową ochronę, z powodzeniem stosuje się więc je w wielu krajach na świecie.