klucz - przeprowadzka

Od czego zależy cena przeprowadzki?

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się często z licznymi problemami, nawet jeśli była zabiegiem bardzo chcianym. Trzeba rzeczy posegregować i podzielić, dobrze zapakować, posprzątać stare miejsce zamieszkania, jak i przygotować to nowe na nasze przybycie. Zakręcić źródła wody, odłączyć wszystko od prądu, pozamykać drzwi.

A do tego dochodzi sama kwestia przewiezienia rzeczy z punktu A do punktu B

przeprowadzka w warszawie w dobrej cenieWłaśnie ta czynność często jest najbardziej problemowa. Trzeba skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, bo nie posiada się odpowiedniego auta. Również ciężar kartonów i mebli jest zbyt wielki nawet dla wielu facetów. Warto zatem wiedzieć od czego zależy cena takich usług. Czy przeprowadzka w Warszawie w dobrej cenie jest możliwa? Na pewno wiele zależy od tego między jakimi obszarami ma się odbyć przeprowadzka. Jedne firmy liczą sobie od godziny a inne od kilometra, dodatkowo mogą dochodzić koszta związane z wyjazdem poza daną miejscowość. Ma to ogromne znaczenie! W końcu czasem z jednego miasta do drugiego przejedzie się szybciej niż z jednego końca Warszawy na drugi. Warto więc popatrzeć na mapę i wiedzieć jaką trasę mamy do pokonania, a także oszacować ile może zejść ładowanie rzeczy. Im jest ich więcej i są bardziej problematyczne np. ciężkie narożniki, tym dłużej zejdzie całość akcji.

klucz - przeprowadzka Druga rzecz wpływająca na cenę to wielkość samochodu oraz liczba pracowników potrzebnych do przeprowadzki. Oczywiście wynikają one wprost z tego, ile posiadamy rzeczy. czasem wystarczy mały zabudowany dostawczak, innym razem duże auto z plandeką. Jeśli niezbędny okazałby się dodatkowy kurs to zapłacimy jeszcze więcej. Z kolei większa ekipa jest potrzebna do noszenia dużych, ciężkich rzeczy. wpływa to oczywiście na bezpieczeństwo rzeczy – ma się pewność, że nic nie zostanie upuszczone i uszkodzone podczas przenoszenia. O dziwo, wpływ na cenę przeprowadzki może mieć też dzień. Usługi weekendowe są bardziej popularne a co za tym idzie – ich cena jest wyższa. Dobrze jest zatem zaplanować przewóz rzeczy w tygodniu – czasem zapłaci się nawet kilkaset złotych mniej. A jak wiadomo jest to kwota niemała szczególnie w dobie dzisiejszej inflacji.

Jak zostało to pokazane, wpływ na cenę przeprowadzki ma miejsce jej wykonania, wielkość wynajętego auta, ilość osób do obsługi, jak również dzień w którym zostanie dokonany przewóz. Różnica między przewozem w stolicy małym autem w środę, a przewozem do podmiejskiej mieściny dużą plandeką w weekend może wynieść nawet czterysta złotych. Warto o tym pamiętać.