preparaty do paliwa samochodowego

Preparaty ochronne do paliwa samochodowego

Od tego, jakie paliwo zastosujemy w silniku spalinowym, zależy to, jakie osiągniemy osiągi. Ale ma to znaczenie także dla trwałości silnika. Jeżeli wybierzemy paliwo niedopasowane do naszego samochodu lub takie, które zawiera zbyt wiele zanieczyszczeń, możemy nie tylko narazić pojazd na spadek mocy, ale nawet uszkodzić silnik.

Jakie stosować preparaty do paliwa?

preparaty do paliwa samochodowegoCzęsto jednak kupujemy paliwo, które charakteryzuje się tylko minimalnie gorszą jakością od normy i problemy nie mają aż takiego kalibru. Jednak nie należy bagatelizować faktu, iż destrukcja elementów silnika i tak zachodzi, tylko w sposób wyjątkowo powolny tak, że nie widzimy tego na co dzień. Dopiero po kilku latach może okazać się, że auto nie jest już takie sprawne i to gorsza jakość paliwa jest tego przyczyną. Jednakże to nie oznacza, że musimy się godzić na takie powolne uszkadzanie naszego pojazdu! Wręcz przeciwnie, obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty do paliwa samochodowego, które będą chronić układ paliwowy przed niekorzystnymi czynnikami. Dzięki nim możliwe jest także polepszenie pracy silnika, a co za tym idzie – ograniczenie konieczności napraw, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie będą one potrzebne. Zaś lepsze parametry pracy silnika przełożą się na zmniejszenie zużycia paliwa – a więc, logicznie, mniej wydamy na eksploatację pojazdu. Same korzyści! Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniego środka dodatkowego do paliwa?

preparaty do paliwa samochodowegoPrzede wszystkim pamiętajmy o tym, aby wyrób pochodził od sprawdzonego producenta. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność jego wysokiej jakości i tego, że nie uszkodzi silnika. Niesprawdzone produkty mogą wcale nie działać tak, jak się spodziewamy i jak jest napisane na opakowaniu. Akurat w tej kwestii nie warto więc ryzykować, dlatego lepiej nieco dopłacić, ale mieć dobry produkt renomowanej firmy. Pamiętajmy też, że „cudowne dodatki na wszystko” nie istnieją. Dobre preparaty do paliwa działają najczęściej tylko na jeden problem, dlatego musimy upewnić się, iż dany produkt przyniesie nam oczekiwany efekt. Możemy zatem wybrać dodatek, który sprawi, że spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej będzie przeprowadzane sprawniej lub też produkt, który będzie zapobiegał osadzaniu się nagarów i innych osadów na wtryskiwaczach, jak i w komorze spalania.

Jeszcze inne preparaty do paliwa samochodowego mają za zadanie zapobiegać korozji elementów metalowych w układzie zasilania. Jak widać, na rynku mamy szeroki wybór tego typu produktów. Będą to specjalne środki do ochrony układu wtryskowego czy do czyszczenia zaworów z popiołu, możemy zakupić też polepszacze oleju napędowego czy też depresatory.