auto detailing - kosmetyki profesjonalne

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji auta

Aby auto wyglądało pięknie zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz, konieczne jest zastosowanie profesjonalnych kosmetyków. Najlepiej wybierać te pochodzące od sprawdzonych producentów, dzięki temu będziemy mieć pewność, że ich skład jest naprawdę dobry. Efekt końcowy zależy bowiem zawsze od zastosowanych w produkcie komponentów.

Szampony i inne kosmetyki do auta

auto detailing - kosmetyki profesjonalneJeśli więc interesuje nas auto detailing – kosmetyki profesjonalne najlepiej kupować z dobrych sklepów, które mają już pozytywną opinię wielu klientów. W ofertach takich sklepów znajdziemy szereg naprawdę dobrych produktów. Wyróżnić tutaj można między innymi kosmetyki do mycia auta takie jak piany aktywne oraz szampony. Piana aktywna to najlepszy wybór do mycia ciśnieniowego, pozwala ona bowiem na dokładne wyczyszczenie wszelkich zanieczyszczeń, nawet tych trudnych. Gęsta i obfita piana to naprawdę dobry i wydajny produkt do mycia wstępnego. Jeśli chodzi zaś o szampony, one również wyróżniają się wydajnością. Dzięki nim z karoserii auta pozbędziemy się zabrudzeń powstałych nie tylko z piasku czy błota, ale także ptasich odchodów. Warto też dobrać odpowiedni produkt do osuszania – on zapobiegnie powstaniu zacieków z twardej wody oraz plam.

auto detailing - kosmetyki profesjonalnePrzed myciem wstępnym możemy wykonać jednak oczyszczanie lakieru, tutaj niezbędne są kosmetyki profesjonalne takie jak cleanery, lubrykanty oraz glinki, a także specjalne preparaty przeznaczone do usuwania osadów metalicznych, produkty do usuwania smoły i asfaltu. Wśród tych ostatnich znajdziemy specjalne środki, które nanosi się na suchą powierzchnię. Można je stosować nie tylko na karoserię, ale także na elementy plastikowe, szyby oraz elementy silnika. Produkt ten jest bowiem całkowicie bezpieczny dla wszystkich materiałów, ponadto nie zawiera toksycznych węglowodorów aromatycznych. Po jego zastosowaniu należy spłukać warstwę wodą, a następnie umyć samochód za pomocą szamponu. Wśród profesjonalnych kosmetyków do autodetailingu znajdziemy także dressingi do opon. Przywrócą one im głęboką czerń, w dodatku pozwalają też na nabłyszczenie powierzchni.

Stosując je, zyskujemy nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także ochronę opon przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych takich jak promienie słoneczne, zanieczyszczenia drogowe w postaci błota czy soli. Dzięki niemu opony dłużej będą czyste. Jak widać, w sklepach z auto detailingiem znajdziemy wiele wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych, dzięki którym każdy samochód może wyglądać tak, jakby dopiero co opuścił salon. Z pewnością będzie to robiło wrażenie.