śruby do kół

Śruby zabezpieczające do felg aluminiowych

Spełniając marzenia o profesjonalnych felgach aluminiowych warto pamiętać także o odpowiednim zabezpieczeniu naszego auta. Imponujące felgi samochodowe mogą często skusić niejednego złodzieja, dlatego zadbajmy, aby nasze wymarzone auto nie tylko wyglądało perfekcyjnie, ale również solidnie zabezpieczmy nasz wkład finansowy oraz trud włożony w tunning.

Śruby i specjalny klucz

śruby do kółPoszerzenie rozstawu kół samochodowych z zastosowaniem dystansów do felg oraz śrub to efektowne rozwiązanie wizualne, jeżeli tylko dobierzemy odpowiednie felgi aluminiowe. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rewelacyjnych artykułów przeznaczonych do profesjonalnego tuningu samochodowego, które niewątpliwie kuszą atrakcyjną formą wizualną. Odpowiednio dobrane pozwalają na zwiększenie poziomu cyrkulacji wewnętrznej, przez co pozytywnie wpływają na właściwości jezdne. Jednak aby zapewnić sobie bezpieczeństwo dobrze jest przemyśleć zastosowanie rozwiązania, jakim są zabezpieczające śruby do koła, które montuje i wymontowuje się wyłącznie za pomocą specjalnego klucza. Nie posiadają one standardowej, geometrycznej konstrukcji, jak w przypadku tradycyjnych śrub, dlatego trudno jest je odkręcić za pomocą zwykłego klucza. W porównaniu z kosztami tuningu czy samego zakupu felg, zabezpieczające śruby do koła nie są dużym wydatkiem. Nakład finansowy w przypadku zakupu kompletu wkrętów zabezpieczających to od około 40,00zł do 100,00zł.

śruby do kółZestaw zabezpieczający wyposażony jest także w dedykowany, specjalny klucz umożliwiający solidne przymocowanie felgi do koła, dzięki czemu w znacznym stopniu niwelujemy możliwość kradzieży. Chcąc zapewnić sobie gwarancję jakości produktu podczas zakupu zwróćmy uwagę na to, aby wkręty były wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz charakteryzowały się wysoką klasą wytrzymałościową. Śruby wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej posiadają klasy wytrzymałościowe od 1 do 10. Oczywiście im wyższa liczba- tym wyższy stopień zabezpieczenia. Odpowiednio każde śruby mają możliwość zabezpieczania dopuszczalnego maksymalnego ciężaru, a granicę wytrzymałośćiową określa wartość opisana symbolem „Rm”. Wybierając odpowiednią śrubę zabezpieczającą do naszych felg pamiętajmy, aby sprawdzić przede wszystkim kształt wkretu od strony styku (stożkowy lub kulisty), dokonać pomiaru długości gwintu a także skontrolować rozzmiar niezbędnego klucza.

Zakup odpowiednio dobranych śrub zabezpieczających do felg aluminiowych nie tylko pozwoli nam solidnie zabezpieczyć samochód przed potencjalnymi amatorami cudzej własności, ale także zwiększy statyczność pojazdu oraz w pozytywny sposób zwiększy żywotność naszych felg. Zapewnią nam także lepsze chłodzenie układu hamulcowego poprzez zwiększenie poziomu cyrkulacji powietrza.