autobus

Tragiczny wypadek busu do Niemiec

Podczas transportu autokarami, często dochodzi do wypadków, niestety i ten kurs skończył się śmiercią. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś rano. W jednej z miejscowości niedaleko granicy Polski i Niemiec doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Busy do Niemiec najczęstsze przyczyny wypadku

busyJeżeli chodzi o busy do Niemiec pomorskie jest regionem, skąd zaczyna się ich podróż i w tym przypadku było podobnie. Trasa przebiegała zgodnie z planem jednak jak ustaliła policja trzydziestopięcioletni kierujący pojazdem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjeżdżając do rowu uderzył w drzewo. Na skutek wypadku doszło do śmierci jednego z pasażerów busa do Niemiec – dwudziestosiedmioletni mężczyzna, natomiast dwie trzydziestoletnie kobiety odniosły poważne obrażenia i trafiły do szpitala – ich stan jest określany przez lekarzy jako ciężki ale stabilny. Kierowca oraz pozostałych pięciu pasażerów nie odniosło obrażeń – po przebadaniu ich przez lekarzy na miejscu wypadku stwierdzono, iż nie ma potrzeby zabierania ich do szpitala. Właścicielowi firmy świadczącej usługę przewozy pracowników udało się się załatwić aby zostali oni zabrani do domów – dwie osoby zabrane zostały przez jadącego z Belgii do Polski busa, natomiast pozostałe przez busa z Niemiec do Polski (dwóch firm również zajmującej się przewozem osób do pracy za granicę). Kierowca został zatrzymany przez policję do wyjaśnienia. Prawdopodobnie zostanie mu postawiony zarzut umyślnego spowodowania śmierci oraz uszczerbku na zdrowiu.

Właściciel firmy przewożącej pracowników przeprasza, zwłaszcza rodzinę ofiary za to co się stało oraz obiecuje, że zostaną wobec kierowcy wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. Ponadto zapewnił, iż w związku z tą sytuacją, wszyscy kierowcy pracujący w jego firmie zostaną sprawdzeni pod względem bezpieczeństwa jazdy.