przewóz osób

Transport osób w miejscowościach turystycznych

Wakacje w górach czy nad morzem to marzenie każdego pracownika. Nawet jeśli praca nam odpowiada to z czasem i tak czujemy zmęczenie, stres daje się nam we znaki i myślimy tylko o długim urlopie. Planujemy trasę przejazdu, robimy spis miejsc jakie chcemy zobaczyć i rezerwujemy hotel.

Jak zwiedzać różne miejscowości – środki transportu

przewóz osób w szczyrkuNa miejscu często okazuje się, jednak że pojawia się pewien problem, a mianowicie transport. Jeśli wybieramy się na wakacje własnym autem to nie ma problemu. Kiedy chcemy wsiadamy do samochodu i jedziemy gdzie trzeba. Wiele osób jednak na wakacje jedzie pociągiem, autobusem, czy leci samolotem. Wtedy jest się zdanym na lokalne formy transportu. Co mamy do wyboru? Co warto wybrać? Jeśli chcemy szybko dotrzeć do celu w komfortowych warunkach to warto postawić na taksówkę. Taki przewóz osób w Szczyrku, Kołobrzegu, czy Zakopanem oferuje wielu przewoźników. Z taksówki może skorzystać cała rodzina, a dodatkowo do bagażnika można zapakować walizki czy np. leżaki, jeśli wybieramy się na plażę. Taksówkę można zamówić telefonicznie lub znaleźć postój kierowców. Zaletą rozwiązania jest wysoki komfort, możliwość dotarcia dokładnie pod wskazany adres, jak i szybkość przejazdu (poza godzinami szczytu). Wadą jest oczywiście wysoka cena oraz to, że czasem musimy poczekać na taksówkę.

przewóz osóbDruga opcja to komunikacja miejska. Jednak w miejscowościach turystycznych często stanowi ona najsłabsze ogniwo. Autobusy jeżdżą często tylko w ścisłym sezonie, a poza nim bardzo rzadko. Często też jest to raczej komunikacja ,,międzymiastowa” bo jeden autobus jedzie przez kilka miejscowości i zatrzymuje się raz, maksymalnie dwa w każdej z nich. Zaletą rozwiązania jest niska cena i względny komfort, a wadą to, że trzeba dopasować się do rozkładu i czasem wysiąść na przystanku daleko od miejsca docelowego. Trzecia opcja to rowery i hulajnogi elektryczne. Są one obecne w wielu polskich miastach. Rowery zwykle stoją na stanowiskach wypożyczalni na większych placach, czy przy centrach handlowych, z kolei hulajnogi są rozstawione w różnych miejscach. Często pierwszy przejazd czy ten krótszy jest darmowy, a nawet jak jedziemy dalej to nie zapłacimy wiele. Zaletą rozwiązania jest niska cena, wysoka dostępność środka transportu oraz możliwość treningu (w przypadku rowerów). Omija się także korki. Wadą jest to, że trudno w ten sposób przewieźć walizkę czy leżak plażowy.

Jak widać jest wiele metod na transport w miejscowościach turystycznych, zarówno tych górskich, jak i nadmorskich. Każdy turysta może sam wybrać taki wariant, jaki jest dla niego najkorzystniejszy.