babysafe sport

Wybór fotelika samochodowego

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego jest trudnym zadaniem. Wiele modeli fotelików dostępnych na rynku, różniących się nie tylko wyglądem, ale też funkcjami, bezpieczeństwem i komfortem użytkowania, przyprawia rodziców o niemały niepokój.

Fotelik z wytrzymałego materiału

babysafe sportJednym z najlepiej ocenianych przez rodziców i jednocześnie najczęściej kupowanym fotelikiem samochodowym jest BabySafe Sport Husky. Przeznaczony jest on dla dzieci w grupie wiekowej od 9 do 36 kg, a więc sprawdzi się dla dzieci od około dziewiątego miesiąca aż do dwunastego roku życia, a więc do końca okresu, w którym dziecko musi być przewożone w foteliku samochodowym. W foteliku zastosowano pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, chroniące dziecko przed uderzeniami czołowymi. Będą nadawały się one dla dzieci do czwartego roku życia. Potem, gdy dziecko osiągnie wagę 15 kg, mamy możliwość zapinania dziecka trzypunktowymi pasami samochodowymi. Wówczas pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa możemy wymontować z fotelika, co jest rozwiązaniem niestandardowym. Gdy fotelik samochodowy jest użytkowany przez dzieci z pierwszej grupy wagowej, a więc od 9 do 18kg, są one przypinane pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Są one zaopatrzone w osłony na ramiona i krocze, a centralna regulacja długości pasa upraszcza obsługę do minimum.

babysafe sportW tej grupie wagowej istnieje możliwość trzystopniowej regulacji zagłówka. Fotelik montuje się w samochodzie za pomocą trzypunktowych pasów samochodowych. W drugiej grupie wiekowej, dla której dedykowany jest fotelik, czyli dla dzieci od 15 do 36 kg, gdy zdemontujemy pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, wraz z regulacją wysokości zagłówka, regulujemy również szerokość fotelika w ramionach, dzięki czemu umożliwiamy dziecku wygodną jazdę przez cały okres użytkowania fotelika. Regulacja fotelika samochodowego na boki wpływa również na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w trakcie uderzeń bocznych. Fotelik samochodowy babysafe sport husky został zaprojektowany specjalnie tak, aby zapewnić dziecku również wysoki standard bezpieczeństwa w trakcie uderzeń bocznych. Fotelik samochodowy babysafe sport husky wykonany jest z wytrzymałego materiału. Tapicerka tego modelu wykonana jest z dwóch przewiewnych, oddychających i odprowadzających wilgoć tkanin, dzięki czemu dziecko będzie miało zapewniony komfort cieplny, nawet w trakcie upalnych dni.

Tapicerkę możemy odpiąć od fotelika i prać w pralce. Wybierając fotelik samochodowy dla dziecka, warto się kierować tym, czy spełnia on normy bezpieczeństwa, czy jest montowany tyłem do kierunku jazdy i czy jest dobrze dopasowany do wagi i wzrostu naszej pociechy, a także do samochodu, w którym będzie zamontowany.