Wosk do auta

Wybór wosku do auta

Który kierowca nie marzył o tym, aby jego samochód po długim czasie użytkowania nadal wyglądał, jakby dopiero co został odebrany z salonu samochodowego? Piękne auto o lśniącej karoserii to prestiż, wizytówka dla właściciela, dlatego każdemu zależy na właśnie takim wyglądzie auta. Jak jednak dbać o samochód, aby robił on właśnie takie dobre wrażenie? Oczywiście konieczna jest odpowiednia pielęgnacja auta, która jednak nie kończy się na samym myciu pojazdu; ważne są też zabiegi pielęgnacyjne na lakier.

Środki do woskowania auta

Wosk do autaJednym z nich jest oczywiście woskowanie. Za jego pomocą można sprawić, że lakier będzie naprawdę pięknie błyszczał, ale ten zabieg ma na celu także skuteczną ochronę lakieru przed zabrudzeniami. Jednakże wybór wosków w ofertach sklepów z kosmetykami samochodowymi jest naprawdę szeroki. Niedoświadczone osoby mogą nie wiedzieć, na co się zdecydować – jaki wosk do auta będzie najlepszy? Mamy do wyboru różne formy wosku, nie tylko w paście, ale także w spray’u czy w płynie, jak również w mleczku; jednak forma preparatu do woskowania jest dopiero drugą ważną kwestią. Pierwszą jest to, czy wybrać wosk naturalny czy syntetyczny. Oczywiście zwolennicy ekologii postawią na wosk naturalny, który jest produkowany z naturalnych substancji (na przykład z carnauby).

Wosk do autaJednak takie preparaty są o wiele trudniejsze jeśli chodzi o ich rozprowadzenie i może to sprawiać problem amatorom. Jeżeli zamierzamy zatem sami woskować auto, być może lepiej zastosować wosk syntetyczny i nauczyć się poprawnie rozprowadzać go po aucie. Woski tego typu również posiadają dobre właściwości ochronne i podobnie jak wosk naturalny sprawiają, że lakier odzyskuje głębię koloru. Do zalet wosku syntetycznego można dodać także to, że dzięki niemu karoseria zyskuje „mokry” wygląd, a więc świeży i estetyczny. Co jeszcze ważne, wosk naturalny ma trwałość od jednego do dwóch miesięcy i charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami hydrofobowymi, natomiast wosk syntetyczny to trwałość od 3 miesięcy do nawet pół roku. Oba woski skutecznie chronią przed zanieczyszczeniami.

Podsumowując temat, woski do lakieru samochodowego są dostępne w szerokim wyborze, ale zanim dokonamy zakupu, warto zapoznać się z dokładną specyfikacją poszczególnych produktów, aby zakup był dobry i byśmy byli zadowoleni z efektów pozyskanych dzięki stosowaniu danego wosku. Produkty dostępne są w różnych cenach, znajdziemy bez problemu coś z każdej półki cenowej, dlatego także o to nie musimy się martwić, ponieważ z pewnością nie przepłacimy.