wynajem aut

Wynajem auta – co warto wiedzieć

Wynajmowanie samochodów z wypożyczalni nie jest w Polsce jeszcze tak powszechnym rozwiązaniem jak w krajach zachodnich, niemniej staje się to coraz częstsze, a co za tym idzie warto się dowiedzieć jak wyglądają formalności związane z wynajęciem auta oraz na co warto zwracać uwagę przy wyborze wypożyczalni.

Wynajem aut i porównanie ofert

wynajem autW zasadzie samochód wynająć może praktycznie każdy. Minimalne wymagania nie są zbyt wygórowane. Potrzebne jest tu ważne prawo jazdy i odpowiedni wiek, przy czym należy zaznaczyć, że odpowiedni wiek wcale nie musi oznaczać pełnoletności, bowiem wypożyczalnie ustalają sobie różny limit, zwykle jednak jest to około 21 lat. Niemniej należy także zaznaczyć, że w niektórych przypadkach także stawia się wymagania odnośnie czasu posiadania prawa jazdy – zwykle jest to od pół roku do roku. Niemniej nie jest to normą przyjętą przez wszystkie wypożyczalnie. Ostatnim kryterium jakie stawia wypożyczalnia jest obowiązek posiadania karty kredytowe, co dla nie których może być pewnym problemem. Nie chodzi tu bowiem o kartę bankową a debetową, którą nie każdy posiada. Wymóg ten wynika z tego, że w momencie najmu na takiej karcie rezerwuje się nie jako pieniądze , między innymi w tym dodatkowe koszty jeśli np. uszkodzimy auto z własnej winy, które potem są zwracane jeśli do tego nie dojdzie. Posiadanie takiej karty jest konieczne w każdej wypożyczalni o czym warto pamiętać.

wynajem autJeśli chodzi o wymagania to zasadniczo jest wszystko. Jak zatem wybrać odpowiednią wypożyczalnię? Na początek warto posłużyć się internetem. Dajmy na to wpisujemy w przeglądarkę hasło: wynajem aut w Tarnowie i otrzymujemy wyniki odnośnie ofert tego typu w interesującej nas okolicy. Warto przejrzeć choćby kilka z nich by mieć jakieś rozeznanie i porównanie. Sprawdzając oferty patrzmy na to w jakiej wersji paliwowej wynajmowane są samochody (jest tu kilka wariantów), jak zbudowana jest flota samochodów, jakie są warunki najmu i co ważne jakie opnie poprzednich klientów ma wypożyczalnia. Informacje to pomogą nam wybrać odpowiednią firmę. Co ważne jeśli interesuje nas np. wynajem samochodu po przylocie do miasta, warto sprawdzić, które wypożyczalnie obsługują lotnisko i podstawiają samochód na jego teren. Obecnie rezerwacji zwykle można dokonać za pośrednictwem strony internetowej wypożyczalni co jest dużym ułatwieniem.

Warto pamiętać o tym, że obecnie wynajem samochodu nie jest trudny ani aż tak kosztowny jak by się mogło wydawać, dlatego dla osób, które pilnie potrzebują samochodu na pewien czas może być to dobra opcja.