wynajem aut

Wypożyczalnia samochodów – co warto wiedzieć

Wypożyczalnie samochodów na zachodzie od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, podczas gdy w Polsce nadal wiele osób nie do końca jest pewnych co do tego, czy rzeczywiście z ich usług warto i co ważniejsze czy opłaca się korzystać. Co zatem warto wiedzieć o wypożyczalni samochodów i o sposobie jej działania?

Formalności związane z wynajmem aut

wynajem autNa początek warto zaznajomić się z kwestiami formalnymi. I tak zgodnie z obowiązującymi zasadami z ich usług mogą korzystać osoby pełnoletnie, czyli takie które ukończyły 18 rok życia, przy czym większość wypożyczalni samochodowych zastrzega sobie wyższe kryterium wieku. Konieczne jest także posiadanie aktualnego prawa jazdy, tutaj jednak także większość wypożyczalni stawia warunek, że osoba wynajmująca samochód musi posiadać prawo jazdy nie krócej niż minimum rok. Ostatni warunek to konieczność posiadania karty kredytowej, nie bankowej. Przy czym jest to warunek, który stawiają nie wszystkie wypożyczalnie, dlatego jeśli ktoś nie posiada karty kredytowej to może poszukać wypożyczalni, w której nie ma konieczności korzystania z niej. Jeśli chodzi natomiast o względy praktyczne. To korzystanie z wypożyczalni samochodów, to przede wszystkim dobra alternatywa dla przedsiębiorstw, które czasową chcą, czy tez są zmuszone poszerzyć swoją flotę samochodową. Jest to także dobra opcja, dla pracowników podróżujących liniami lotniczymi.

wynajem autTutaj wynajem auta w miejscu docelowym ułatwia przemieszczanie się i załatwianie spraw służbowych. Niemniej z usług wypożyczalni samochodowych mogą korzystać nie tylko firmy, ale także i osoby indywidualne. Zawłaszcza, gdy w wyniku awarii czy też zdarzenia drogowego nie mają czasowo dostępu do własnego auta. Warto tu wspomnieć o opcji, wynajem auta z OC sprawcy, dzięki czemu jeśli w wyniku stłuczki uszkodzone zostało auto nie z winy prowadzącego może on wynająć samochód zastępczy bez ponoszenia z tego tytuły jakichkolwiek kosztów – pokrywane one są z ubezpieczenia sprawcy. Co jednak jeśli koszty pokrywać musimy samodzielnie? Niemal każda wypożyczalnia samochodów ma obecnie tak rozbudowaną ofert, że z powodzeniem znajdą się w niej auta niższej klasy, jednak w doskonałym stanie, których koszt wynajmu będzie całkiem przystępny.

Dzięki temu na dzień dzisiejszy wypożyczalnia samochodów to ciekawa propozycja tak dla przedsiębiorstw, jak i osób indywidualnych, które potrzebują chwilowego dostępu do nowego czy też dodatkowego samochodu. Niemniej by mieć pewność, że oferta jest dla nas korzystna, warto porównać propozycje kilku wypożyczani i dokładnie zapoznać się z warunkami.