Zachowaj bezpieczeństwo na drodze dzięki odpowiedniemu oświetleniu przyczepy

Negatywne warunki atmosferyczne mogą sprawić, że widoczność na drodze będzie ograniczona. Obfity deszcz, śnieg czy nawet grad zdecydowanie utrudniają płynną jazdę – zarówno kierowcom samochodów osobowych, ale jeszcze bardziej tym, którzy do swojego pojazdu dołączyli przyczepkę, aby przewieźć towar w określone miejsce.

Rodzaje oświetlenia do przyczepki

światła do przyczepkiPrzyczepki do samochodów osobowych nie posiadają hamulców, dlatego podczas jazdy należy zachować szczególną ostrożność. Powinniśmy nie tylko odpowiednio zabezpieczyć ładunek (pasy napinacze oraz uchwyty podłogowe powinny stanowić podstawowe wyposażenie naszej przyczepy), ale także zadbać o odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu będziemy dobrze widoczni na drodze. Światła specjalne do przyczepki obejmują między innymi lampy przeciwmgielne o świetle czerwonym, jak i lampy LED – te odznaczają się zdecydowanie dłuższą żywotnością. Mocowanie na śrubę jest proste i solidne. Podstawą w przyczepie powinna być także lampa cofania – tutaj producenci proponują lampki o różnych kształtach – kwadratowe oraz prostokątne, o świetle białym. Jeżeli zaś jesteśmy pewni, że kiedyś zdarzy się sytuacja, iż będziemy musieli ładować lub rozładowywać towar w trudnych warunkach – na przykład nocą, wówczas, aby nie martwić się o oświetlenie terenu, możemy zamontować do przyczepki oświetlenie robocze w postaci lampy halogenowej LED.

światła do przyczepkiLampa taka posiada mocowania, które pozwalają na zamontowanie jej na stałe do pojazdu. Uchwyt przegubowy umożliwia proste kierowanie wiązką światła, dlatego zawsze możemy bez problemu oświetlić oczekiwane miejsce. Wykorzystanie technologii LED sprawia, że lampy tego typu odznaczają się naprawdę długą żywotnością. Producenci proponują oświetlenie wodoodporne, dlatego nie musimy martwić się o to, że negatywne czynniki atmosferyczne uszkodzą nasz sprzęt. Ponadto konstrukcja lampy jest odporna na wstrząsy, dlatego też nawet wyboiste, dziurawe drogi nie spowodują żadnej usterki w naszym oświetleniu. Wśród interesujących propozycji znajduje się także lampa na uchwycie magnetycznym – tym sposobem zyskujemy możliwość montażu w dowolnym, dogodnym miejscu – dzięki silnej podstawie magnetycznej możemy zaczepić lampę o każdą metalową powierzchnię.

Wyposażenie lampy w kabel spiralny o długości 3m (w rozwinięciu) sprawia, że będziemy mogli zasilić lampę prądem niezależnie od tego, jak daleko od źródła prądu ją postawimy. Lampa robocza z podstawą magnetyczną to rozwiązanie dla osób, które nie chcą montować tego typu lamp na stałe. Wśród lamp do przyczepy znajdziemy także lampki oświetlające tablice rejestracyjne, odblaski oraz obrysówki.