akumulatory motocyklowe

Zakup akumulatora do motocykla

Jazda motocyklem to często nie tylko zwykłe hobby, ale sposób na życie. Motocykliści są głęboko związani ze swoimi pojazdami i dbają o nie jak o swoje dzieci. Dlatego gdy tylko zdarza się sytuacja, że jakaś część pojazdu traci swoją sprawność, szybko ją wymieniają. Tak jest między innymi jeśli chodzi o akumulatory.

Akumulatory w dobrej cenie

akumulatory motocykloweTe lubią się rozładowywać, a wraz z intensywną eksploatacją mogą tracić swoje właściwości. Po dłuższym czasie użytkowania, narażenia na zmienne temperatury i moce, nadają się już tylko do wymiany. Czy dostaniemy jakieś akumulatory motocyklowe z Wrocławia w atrakcyjnej cenie? Czy wymiana sprzętu będzie nas drogo kosztowała? Nie powinniśmy się tym martwić, ponieważ obecnie oferta akumulatorów motocyklowych jest tak szeroka, że znajdziemy coś na każdej półce cenowej. Nie będzie problemu z dostosowaniem zakupu do własnych możliwości finansowych, nie musimy obawiać się, że przepłacimy. Najtańsze są akumulatory kwasowo-ołowiowe, jednak ich niska cena łączy się z wysoką jakością i to właśnie sprawia, że są one najpopularniejsze. Jeżeli zatem poszukujemy trwałego i odpornego na rozładowania akumulatora, ten kwasowo-ołowiowy będzie dobrym wyborem. Ale niektórzy zastanawiają się nad innymi, na przykład nad akumulatorami żelowymi.

akumulatory motocykloweCzy je warto wybrać? Jeśli chodzi o motocykle, zdecydowanie tak, ale w przypadku samochodów osobowych – nie. A to dlatego, że takie akumulatory nie sprawdzają się dobrze przy wysokich prądach rozruchowych, natomiast motocykle mają rozruch niższy niż samochody osobowe, dlatego w tym przypadku wszystko jest w porządku. Ponadto motocykle znacznie częściej eksploatujemy latem niż zimą, dlatego taki akumulator będzie mniej narażony na niskie temperatury. Alternatywą wobec akumulatora żelowego jest AGM, w nim elektrolit został unieruchomiony nie poprzez żel, a poprzez specjalne mikrowłókna szklane w formie maty. Taki akumulator charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością oraz odpornością na wycieki, które praktycznie się nie zdarzają. Niestety jest to najdroższe rozwiązanie. Ponadto są to akumulatory wrażliwe na wysoką temperaturę, dlatego nie sprawdzą się w każdym przypadku. Słowem podsumowania, dobór akumulatora do motocykla powinien być przemyślany a nie pochopny.

W ten sposób uda nam się kupić akumulator, który przez długi czas będzie dobrze spełniał swoją rolę. W dodatku kupimy taki akumulator całkiem niedrogo, dlatego nie musimy martwić się dużymi wydatkami. Bez wątpienia warto rozważyć, czy dobrym wyborem będzie akumulator kwasowo-ołowiowy czy może jednak żelowy lub AGM.