przyciemnianie szyb

Jak przebiega przyciemnianie szyb w aucie?

Przyciemnianie szyb to nie tylko usługa dla właścicieli sportowych aut i limuzyn. Obecnie przyciemniające folie zamawiają także właściciele aut osobowych, nawet miejskich, a także wypożyczalnie samochodowe. Koszt folii nie jest wysoki, a montaż nie jest skomplikowany. Co daje przyciemnianie szyb? W aucie będzie ciemniej, chłodniej i przyjemniej.

Prawidłowe przyciemnianie szyb

przyciemnianie szybZwiększy się prywatność, bezpieczeństwo, komfort jazdy. Można zapomnieć o rażącym w oczy świetle, aucie które zmienia się w saunę jeśli postoi chwilę na słońcu, jak również złodziejach, którzy zaglądają przez szyby do środka auta i oceniają czy jest tam coś wartego ich uwagi. Do wyboru są różne folie o niskim lub wysokim stopniu przyciemnienia – nawet 98 procent. Jak jednak zamontować taką folię? Jak przebiega profesjonalne przyciemnianie szyb w Bytomiu? Obecnie stosuje się metody bezinwazyjne, to znaczy takie które nie wymagają demontażu całej szyby. To o wiele szybsza metoda, a równie skuteczna co starsze, bardziej skomplikowane. Na początku trzeba dokładnie umyć i odtłuścić szybę. Nie można tego zrobić byle jak. Jeśli na szybie zostaną zabrudzenia to zostaną one niejako zakonserwowane pod folią i nadal będą widoczne. Z kolei jeśli na szybie będą tłuste ślady to folia nie będzie się dobrze trzymać. Szyby warto myć specjalnym preparatem do okien, a potem wycierać papierowym ręcznikiem lub ściereczką z mikrofibrą.

Inne gąbki i ścierki mogą zostawiać kłaczki na szybie. Warto dokładnie wymyć również szczeliny i uszczelki. Następnie docina się folię na wymiar szyby. Musi być to zrobione idealnie, bo inaczej folia będzie wystawiać (a do karoserii się nie przyczepi), albo niedostatecznie zakryje ona okna. Najlepiej jest zostawić mały zapas folii by ją dociąć potem po nałożeniu. Następnie trzeba spryskać szyby roztworem wodnym, nałożyć folię i znowu ją spryskać. Dzięki wodzie folię można przesuwać tak by idealnie ,,leżała” na oknie. Potem przy pomocy rakli wyrównuje się powierzchnię folii, tak by pod spodem nie było pęcherzyków powietrza. Kiedy całość jest wyrównania to można obciąż wystające fragmenty folii a następnie sprawdzić, czy jej krawędzie zachodzą pod uszczelkę okna (należy je wsunąć).

Wtedy wiadomo, że folia nie będzie się odklejać. Warto zaznaczyć, że przyciemnianie szyb poprzez nałożenie folii nie oznacza, że szyby nie można myć. Trzeba to po prostu robić ostrożnie, bez użycia ostrych myjek, które porysowałyby folię. Jak widać przyciemnianie szyb nie jest trudne i można zrobić to samodzielnie, jak również zwrócić się do fachowca.