regeneracja przekładni kierowniczej

Kiedy należy wykonać regenerację przekładni kierowniczej?

Układ kierowniczy jest podstawowym mechanizmem, który znajduje się w każdym pojeździe. Dzięki niemu możliwe jest poruszanie się samochodem w określonych kierunkach. Umożliwiając skręt kół, prowadzi bowiem pojazd w sposób bezpieczny i stabilny. Za sprawą maglownicy można również korzystać ze wspomagania kierownicy. Choć przekładnia jest niezbędnym i bardzo przydatnym komponentem auta, podlega różnego rodzaju awariom, a to z kolei ze względu na swój eksploatacyjny charakter.

Na czym polega regeneracja przekładni kierowniczych?

regeneracja przekładni kierowniczej Wśród najczęstszych wyróżnia się m.in.: stuki, zgrzyty, trzaski w układzie kierowniczym, a także luzy lub opory na kierownicy, drgania, wycieki. Dodać do tego należy jeszcze usterkę systemu wspomagania kierownicy. Co więcej, żadnego z tych objawów nie wolno bagatelizować, gdyż może to prowadzić do dużo poważniejszych uszkodzeń, jak na przykład awarii pompy wspomagania kierownicy, co z kolei generuje największe koszty i straty związane z unieruchomieniem samochodu. Wobec tego w przypadku jakiejkolwiek usterki maglownic trzeba wykonać zabieg, jakim jest chociażby regeneracja przekładni kierowniczych Tarnów to region oferujący rzetelną obsługę w tym zakresie właśnie. Znaleźć można tam profesjonalne i świetnie wyposażone zakłady mechaniczne. Pracują tam wyłącznie doświadczeni specjaliści z obszaru mechaniki pojazdów zdiagnozują, a następnie usuną wszystkie uszkodzenia.

regeneracja przekładni kierowniczej Zajmą się mianowicie niezbędnym czyszczeniem poszczególnych elementów przekładni kierowniczej, wymianą tych zużytych oraz regulacją całej konstrukcji. Z pewnością fachowcy nie zapomną jeszcze o wykonaniu uszczelnień, a potem ponownym montażu wszystkich części maglownicy. Na koniec wszystko oczywiście rzetelnie sprawdzą pod względem szczelności i mechanizmu działania. Ważne jest wykonanie wszystkich tych etapów. Tylko dzięki temu można mieć pewność rzetelnie wykonanego zlecenia oraz jakości naprawy bądź nowych części. Co do kosztów tego rodzaju usługi, wynosi około to 500–1000 zł, w zależności od tego, w jakim stanie zostanie dostarczona przekładnia. Zabieg ten trwa z kolei od 24 do 48 godzin. Dodać do tego wszystkiego trzeba, że w warunkach normalnych regeneracja przekładni kierowniczej powinna być przeprowadzona po przejechaniu około 200-400 tysięcy kilometrów.

Ponadto wymaga właściwej wiedzy i doświadczenia, dlatego warto zdać się na uznany warsztat, który nie nadwyręży zasobności portfela kierowcy. Może za to zaoferować dodatkowe zabiegi serwisowe jak np. wymiana oleju silnikowego lub filtra. Próby samodzielnego usunięcia awarii są więc nieopłacalne. W końcu chodzi przede wszystkim o przywrócenie sprawności maglownicy, a co za tym idzie zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa użytkowania samochodu.