Od czego i gdzie zacząć naukę i driftu?

Drift wymaga znakomitych umiejętności panowania nad samochodem. Ich naukę dobrze zacząć od szkół doskonalenia techniki jazdy, które dobrze uświadamiają jaki posiada się poziom umiejętności panowania nad autem w zwykłych warunkach i pomagają nabrać pewności w prowadzeniu.

Kolejnym etapem są konkretne, pierwsze ćwiczenia driftu: zwrot o 180 stopni, koła, później ósemki. Warto zacząć trening pod okiem doświadczonego w temacie kierowcy, w większych miastach można znaleźć instruktorów i kluby driftu, pomocne na początek. Nauka pod ich okiem nie jest tania, ale znacznie przyspieszy zdobywanie umiejętności i pomoże wychwycić i naprawić błędy. Rozmowa z kierowcami znającymi się na drifcie, przeróbkach samochodów etc. pomoże także w poszerzaniu własnej wiedzy. Nie wystarczy wiedzieć jak coś działa, należy wiedzieć również dlaczego.

Odpowiednimi miejscami do nauki są duże place i parkingi, tory kartingowe, lotniska. Większość kierowców rozpoczyna naukę od jazdy na mokrym asfalcie lub szutrze, zanim zacznie ćwiczyć na suchym asfalcie.

drift