przeprowadzki rzeczy

Przewóz rzeczy a usługi dodatkowe

Firmy transportowe mają dosyć wąskie pole do popisu jeśli chodzi o przewóz rzeczy. Bo czym można odróżnić się od konkurencji? Wszyscy dostarczają (albo tak twierdzą) towary szybko, tanio i bezpiecznie. Jakość samochodów ma znaczenie przy przewozie osób, a nie rzeczy, a konkurowanie cenami też ma swoje ograniczenia. Nie oznacza to, jednak że firmy transportowe nie mogą rozszerzać swojej oferty w żaden sposób.

Jakie są dodatkowe opcje na transport różnych rzeczy?

przeprowadzkiNiektóre firmy łączą w swojej ofercie dwie opcje np. przeprowadzki oraz szybki przewóz rzeczy Holandia – Polska. I w jednym i w drugim przypadku ma się do czynienia z transportem towarów tylko w jednym chodzi o transport wielu rzeczy od jednej osoby, a w drugim odwrotnie – pojedyncze paczki od wielu osób. Niemniej jednak auto do przewozu rzeczy i przesyłek będzie wyglądać tak samo – to zazwyczaj auto dostawcze zabudowane lub z plandeką, rzadziej ciężarówki. Do zabezpieczenia towaru używa się specjalnych pasów, palet, czy skrzynek. Oczywiście ważne jest także właściwe rozmieszczenie towaru tak by się nie przesuwał podczas jazdy. Czy można tu wymyślić coś dodatkowego? Firmy mogą pokusić się o opcję transportu ekspresowego, dodatkowo płatnego, czy na usługę dostarczenia metodą door-to-door, czyli odbiór od nas i dostarczeniu przesyłki pod same drzwi.

przeprowadzki rzeczyFirmy transportowe idą czasem jednak w drugą stronę. Oferują np. usługi magazynowania towarów. Często i tak posiadają oni sporą halę do garażowania aut, więc nic nie stoi na przeszkodzie by wydzielić tam strefę z boksami dla klientów. W Stanach Zjednoczonych to opcja bardzo popularna, u nas na pewno mniej. Jednak czasem po przeprowadzce nie mamy co zrobić z rzeczami których nie chcemy w nowym lokum lub nam się nie mieszczą, a nie mamy piwnicy czy składzika by je wrzucić. Zanim się sprzedadzą czy je komuś oddamy to minie sporo czasu, a zanim do tego dojdzie to trzeba je gdzieś trzymać. Taki magazyn, płatny zazwyczaj co miesiąc, wynajmowany, jest doskonałą opcją. Niektóre firmy transportowe oferują także sprzedaż rzeczy niezbędnych do pakowania.

Są to kartony, taśmy, wypełnienia (folie bąbelkowe, przekładki kartonowe, kulki styropianowe). Przydadzą się klientom przy przeprowadzkach, jak i przy wysyłce towarów. Reasumując, jest wiele opcji z jakich skorzystać może firma transportowa jeśli chce rozszerzyć swoją ofertę. Może to być opcja dostawy pod drzwi, magazynowania rzeczy, czy sprzedaży produktów do wysyłki. Grunt to dobrać wariant idealny do swojego profilu działalności i zapotrzebowania klientów.