klimatyzacja samochodowa

Rodzaje dodatków do oleju

Od pewnego czasu zwraca się znacznie więcej uwagi na stan silnika. Jednym z bardziej skutecznych sposobów, aby to umożliwić, jest stosowanie specjalnych dodatków do oleju napędowego. W praktyce bowiem, jak się okazuje, jego jakość ma zdecydowanie największy wpływ na ogólny stan silnika. Dodatki takie, stosowane są już powszechnie od dłuższego czasu i występują w wielu różnych rodzajach.

Specjalny dodatek olejowy

dodatek do oleju silników benzynowychJak się bowiem okazuje, to właśnie polecany dodatek do oleju silników benzynowych może uchronić silnik przed takimi niekorzystnymi zjawiskami, jak na przykład utrata jego szczelności, czy rozwój korozji na pewnych jego komponentach. Warto podkreślić, że obecnie znanych jest już wiele różnych rodzajów takich dodatków, które różnią się składem technicznym, jak też ogólnym wpływem na stan silnika. Jednym z bardziej popularnych tego rodzaju dodatków są z całą pewnością bardzo popularne ceramizery. Głównym zadaniem takich dodatków jest przede wszystkim regeneracji metalowych elementów, znajdujących się w wnętrzu silnika. Szczególnie silne działanie regeneracyjne dodatki te wykazują w przypadku elementów, narażonych na tarcie. Regeneracja ubytków możliwa jest dzięki specjalnym cząsteczkom, które znajdują się w składzie ceramizera. Kolejnym, bardzo popularnym rodzajem dodatków są uszczelniacze do silnika. Jest to często ostatnia forma poprawy funkcjonowania jednostki napędowej, przed jej oddaniem do remontu, co często wiąże się z ogromnymi kosztami.

dodatek do oleju silników benzynowychW składzie tego dodatku można znaleźć wiązania polimerowe, które ograniczają bardzo skutecznie zużycie się silnika. Kolejnym przykładem opisywanych dodatków, mogą być uszlachetniacze do oleju silnikowe. Celem stosowania takich preparatów, do których można również zaliczyć ceramizery, jest przede wszystkim poprawienie właściwości oleju silnikowego. W dłuższej perspektywie, rezultatem stosowania takich właśnie dodatków jest obniżenie zużycia oleju, paliwa, oraz przywrócenie prawidłowej pracy silnika. Jak więc widać, dostosowanie odpowiedniego dodatku do oleju może w znacznym stopniu poprawić ogólną wydajność silnika, oraz ogólne działanie samochodu, szczególnie przy regularnym ich stosowaniu. Od pewnego czasu coraz znacznie większe znaczenie zaczynają zdobywać tak zwane dodatki do olejów silnikowych.

Głównym celem ich stosowania, jest przede wszystkim ochrona silnika przed różnymi, niekorzystnie oddziałującymi na niego czynnikami. Regularne stosowanie takich właśnie dodatków, pozwala wzmocnić szczelność silnika oraz uchronić go przed rozwojem korozji.